0

sdílení

Značka Timberland vyrábí boty a tašky z recyklovaných PET lahví

Miroslav Lukáč / 12. března 2017 / Business

zdroj: timberland.com

V době, kdy lidstvo znečišťuje planetu téměř na každém rohu, je nápad spojit kvalitu oblečení a obuvi s recyklovaným a znovu obnovitelným materiálem chvályhodným krokem. Nejnovější spolupráce společností Timberland a Thread je ukázkovým příkladem toho, jak implementovat ekologické materiály do našeho každodenního života.

 

Značka Timberland začala ve své poslední kolekci využívat plastové lahve. Rozhodli se, že plastové láhve, které jsou pohozené na ulicích nebo v průplavu na Haiti budou využívat k výrobě jejich elegantní kolekce oblečení, bot a tašek.

zdroj: timberland.com

Tato nová kolekce je jasným důkazem, že styl a udržitelnost může jít ruku v ruce. Ředitelka Timberlandu, Colleen Vien, řekla: „Tato kolekce má jen samá pozitiva, a to z každé stránky, jelikož naším plánem je nejen udržovat čisté životní prostředí, ale i poskytnout lidem práci v jedné z nejchudších zemí světa.“

 
zdroj: timberland.com

Zákazníci, kteří si koupí dané výrobky, mohou být velmi spokojeni, jelikož vědí, že dělají dobrý skutek. V kolekci Timberland x Thread najdeš pět různých stylů bot a kozaček, sportovní tašku, batoh a tričko. Všechny produkty s označením Ground to Good obsahují tkaninu, která má certifikát B Corp, a z 50 % ji tvoří recyklovaný polyethylentereftalát, obecně známý pod označením PET.

zdroj: timberland.com

Kolekce dále slibuje, že u každého centimetru této speciální tkaniny je možné vystopovat její původ, a to od sběru lahví až po finální textilní výrobu.

zdroj: timberland.com

Věříme, že naše myšlenka vyrábět takovou kolekci podpoří zaměstnanost a tvorba nových pracovních míst bude snižovat chudobu v dané zemi.“ , uvedl Ian Rosenberg, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Thread. Spolupráci se společností Timberalnd označuji za radikální posun v módním průmyslu, který kombinuje obrovskou loajální zákaznickou základnu s odpovědným a transparentním přístupem vytvoření nitě, která zajistí prémiovou kvalitu a pracovní místa v rozvojových zemích. Kolekce The Timberland x Thread představuje výrazný krok ke zkvalitnění výroby oblečení. 

 

zdroj:  inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]