Značka Ford překvapila. Její Mustang se stal nejprodávanějším sportovním vozem světa

Richard Vitkovský / 28. dubna 2017 / Auto

zdroj: pexels.com

Henry Ford. Kdo by toto jméno neznal? Otec značky Ford a tvůrce první montážní linky, která se používala při výrobě automobilů. Zároveň velmi bohatý člověk, jehož firmě se daří i v současnosti. Poslední novinkou je informace, že Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto světa.

Ford Mustang – legendární auto, které přežilo dekády. Milovníkům amerických automobilů je jistě velmi známý. Sporťák, který se začal vyrábět už v roce 1964 a jeho výroba přetrvala doposud. A zároveň nejúspěšnější model tohoto výrobce. Automobil prošel od roku 1964 obrovským vývojem. Rozdíl mezi první verzí z roku 1964 a nejnovější šestou verzí je patrný. Chtěl bys jeden vlastnit? Taková možnost tu je, protože ho můžeš koupit i v Evropě.

Sportovní auto s obrovskými prodeji

Nedávno se do světa dostala skvělá zpráva přímo od výrobce aut Ford. Na základě údajů získaných od IHS, lídra v získávání informací napříč odvětvími a trhy, se jeho oblíbený model stal autem s nejvyšším počtem spokojených majitelů. Společnost se totiž až donedávna soustředila výhradně na americký trh. Ale nedávno se pustila do dobývání ostatních koutů světa.

fordzdroj fotografie: pexels.com

A o tom, že toto tažení je opravdu úspěšné, svědčí i čísla, kterými se automobilka pochlubila. V roce 2016 se jen mimo Ameriku prodalo 45 000 kusů aut, což představuje nárůst až o 101 % oproti předchozímu období. Z toho rovnou čtvrtinu prodaných aut obsadila nejnovější šestá generace. Zajímavým údajem je i to, že nejvíce se ho prodalo v Německu a Číně. Číňané mají tedy opravdu rádi masivní americká auta.

Ford Mustang vzal svět opravdu útokem. K dostání je ve 140 zemích světa. A toto číslo není konečné. V roce 2018 se chystá obsazení dalších šesti zemí. Mezi nimi najdeš kromě Brazílie i méně známá místa, například ostrovy Palau nebo Pobřeží slonoviny. Zajímavé je, že firma IHS ve svých údajích přesně nedefinovala, co je vlastně sportovní auto. Také zde není ani zmínka o tom, které auto se umístilo na druhém místě a dýchá na krk „hřebci“ od Fordu.

A co chystá Ford pro své fanoušky v blízké budoucnosti? Od roku 2018 dojde k náhradě motoru. V6 série se po desítkách let odebere do důchodu a na její místo nastoupí motor s názvem  EcoBoost, který by měl být výkonnější. V Mustangu GT verze bude zase vylepšený motor řady V8.

Zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]