Zjisti, z kolika procent tě v budoucnu nahradí roboti.

Timotej Vančo / 6. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: pexels.com/pixabay.com

Kdysi jsme pole orali, dnes to dělá jeden člověk v traktoru a brzy to bude dělat robot sám. Kam až bude postupovat automatizace? Která pracovní místa zaniknou? Bude mezi nimi i tvůj drem job?

Umělá inteligence je spolu s robotikou nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím. Už dávno víme, že postupnou automatizací dochází k zániku rozličných pracovních míst. Tím se dostáváme do stavu, kdy by někteří lidé mohli zůstat bez možnosti uplatnění se na trhu práce. Tato situace vnukla nápad dvěma designérům a vývojářům, Dimitaru Raykovi a Mubasharu Iqbalovi, a tak vytvořili test s názvem „Vezmou mi roboti mou práci?“, který může pomoci hlavně při výběru zaměstnání a studentům při výběru vysoké školy.

foto: youtube.com 

Jedná se o  zábavný webový nástroj, který předpovídá, s jakou pravděpodobností by mohla být tvá práce zautomatizovaná nebo nahrazena robotem.

Na příjemně navržené webové stránce nejdříve vyplníš údaje o své pracovní pozici. Program je navržen tak, abys postupoval co nejlépe a on tak vypočítal, jaké jsou šance, že právě tato práce může být v budoucnu prováděna robotem.

foto: youtube.com

Nástroj také poskytuje další údaje, jako je celkový počet zaměstnaných osob v každém zaměstnání, nebo plánovaný růst pro danou oblast do roku 2024.

Například zatímco vývojáři a reportéři se o své pracovní pozice nemusejí obávat, protože k jejich automatizaci jen tak nedojde, dokumentaristé pro oblast technické komunikace a statističtí asistenti by měli být na pozoru.

foto: willrobotstakemyjob.com

Výsledky tohoto testu je možné poskytnout Úřadu práce, který by si z nich mohl vzít potřebné informace. Sice je pravda, že je test orientován hlavně na trh v USA, ale je zcela jasně předpokládané, že podobný trend budou následovat i ostatní státy.

Aby ses k tomuto testu dostal, stačí kliknout sem a zjistíš, jestli se máš obávat o svou práci, nebo zda máš o svou budoucnost relativně postaráno, tedy alespoň prozatím.

Zdroj článku: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]