0

sdílení

Život je mnohem lepší, když máš zkrátka na háku

Michaela Líšková / 9. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Nauč se netrápit se tím, jak tě vnímají jiní.

 

Je v lidské povaze, že chceme, aby nás měli ostatní rádi, uznávali nás, akceptovali, obdivovali. S tím souvisí ale více problémů, než se ti může na první pohled zdát. Ničíš tím sám sebe. Měj na háku a přestaň se neustále trápit tím, co bys měl dělat a kým bys měl být.

Celý svět ti říká, že budeš šťastný, pokud budeš mít přesně to, co ti zatím chybí. Ten super job kámoše tvého známého, lepší auto, větší či modernější dům a podobně. Ale to, že tě tyto věci trápí a štvou, ti je na škodu, ne na užitek. Jsi příliš vytížený hnát se za tím, co nemáš, místo toho, aby sis vážil to, co máš a těšil se z toho.

workitdaily-comfoto: workitdaily.com

Když začneš mít konečně na háku, co si myslí ostatní lidé o tvém životě a nebudeš mít potřebu nikomu nic dokazovat, začneš si užívat svůj život tak, jak je, a tvé sebevědomí také přejde tu pomyslnou hranici, kterou sis přál tak dlouho překonat. Paradoxem totiž je, že čím více se honíš za štěstím, tím rychleji ti uniká. Štěstí přijde v okamžiku, kdy se naučíš rozlišovat, na čem ti má v životě záležet, a na čem naopak ne.

ZAPOMEŇ NA SVÉ SLABÉ STRÁNKY. Zaměř se na ty SILNÉ

Where: Somewhere in the Alpilles, in the South of France.  When: Beginning of March 2009. What: A sheep herd walking down Toward the údolí early in the morning.  Watch it on my websitefoto: flickr.com

Je více než pravděpodobné, že se příliš soustředíš na negativní informace. Miliony lidí se soustředí na to, jak se zbavit svých slabých stránek. Co kdyby ses místo toho soustředil na to, v čem jsi dobrý? Drsná pravda je totiž to, že své slabé stránky možná nikdy nepřekonáš. Zato bys ale mohl tyto slabé stránky akceptovat a soustředit se na to, co ti jde, protože v tom jsi dobrý a tak to má být.

SMIŘ SE S TÍM, ŽE JSI ODLIŠNÝ

projectyournal-comfoto: projectyournal.com

Nemusíš zapadnout do každé party lidí, kterou poznáš. Nemusíš být jako každý. Nesnaž se za každou cenu někam patřit, zejména ne v případě, že se necítíš komfortně a cítíš, že ztrácíš sám sebe jen proto, aby ses zalíbil jiným. Buď jednoduše tím, kým jsi a jdi si za tím, co v životě chceš, i kdyby to znamenalo, že musíš plavat proti proudu. To, že drtivá většina dělá jednu a tutéž věc ještě neznamená, že musíš touto cestou jít i ty. Jedině, že bys žít chtěl nudný, všední život plný pravidel, kde se ztrácí tvá individualita.

Poznej SE. BUĎ SÁM SEBOU

mamasup-mefoto: mamasup.me

Nečekej od nikoho na povolení. Jediná věc, která ti brání v tom, abys udělal něco velkého a úžasného, jsi ty sám. Pokud chceš něčeho opravdu dosáhnout, přestaň o tom stále jen mluvit. Zkrátka to konečně udělej. Chop se svého života a převezmi nad ním kontrolu. Jestli se ti přítomnost nezamlouvá, změň ji. Občas možná bude třeba trochu zariskovat, ale uvidíš, že to bude stát za to. Tvůj život se nezmění, pokud takovou změnu sám nevytvoříš.

Přestaň se trápit nad tím, co si myslí nebo říkají jiní, co od tebe chtějí a očekávají. Nemůžeš vyhovět každému, ale zato můžeš vyhovět sám sobě a najít štěstí, které ti možná chybí. Není daleko, jen je třeba ubrat se tím správným směrem :)

Článek původně zveřejněn na medium.com a autorem je Thomas Oppong.

Zdroj: medium.com , zdroj titulní fotografie: favim.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]