Zeptej se sám sebe na těchto 10 otázek. Pomohou ti zažít ten nejlepší rok vůbec

Mária Hvillová / 15. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com

Ještě stále není pozdě udělat něco pro to, abys zažil výjimečný rok. Jednodušší to už ani nemůže být. Zkus si odpovědět na následujících 10 otázek!

1. Proč dělám v práci, ve které dělám?

Existuje milion způsobů, jak si vydělat na živobytí. Když je jediným důvodem, proč zůstáváš ve své práci stálá výplata a rok co rok ji proklínáš, nenávidíš ji, myslím, že bys měl zvážit svůj postoj a přijít na to, co tě skutečně naplňuje.

 

2. Soustředím se ve svém životě skutečně na to, na čem mi záleží?

Přemýšlej o svých prioritách. Soustředíš se na ně ve svém životě? Je snadné uvíznout v každodenním kolotoči. Pečlivě zvaž, jak trávíš svůj čas. Když se zaměříš na něco, na čem ti opravdu záleží, tvůj život bude plnohodnotnější.

 

3. Které špatné věci mohu ze svého života vypustit, abych si vytvořil více místa pro ty, které mi dělají radost?

Každý den má jen 24 hodin, takže abychom si stihli udělat čas na věci, které nás v životě těší, musíme se něčeho vzdát. Tak proč ne právě toho, co nám nevyhovuje? Popřemýšlej o tom, jak trávíš svůj čas. Plýtváš jím věnování se aktivitám, které by se daly nahradit něčím, co máš opravdu rád?

foto: elitedaily.com

 

4. Jsem obklopen lidmi, kteří mě inspirují?

Jim Rohn jednou řekl, že jsme průměrem pěti lidí, se kterými trávíme nejvíce času. Zamysli se nad tím, s kým se setkáváš. Lidé, kteří nás obklopují, mají velký vliv na způsob života, který vedeme.

 

5. Stanovuji si dostatečně velké cíle?

„Největší nebezpečí pro většinu z nás nespočívá v tom, že bychom si stanovili cíle příliš vysoko, a nedosáhli jich, ale v tom, že si stanovíme cíle příliš nízko a dosáhneme jich.“
– Michelangelo

Stanovení vysokých cílů a pracování na jejich dosažení udržuje náš život na vzrušující úrovni a pomáhá nám to neustále se něco učit. Velké cíle nás často nutí vystoupit ze své komfortní zóny.

 

6. Přesvědčil jsem sám sebe, že jsem „v pohodě“, i když ve skutečnosti nejsem?

Opravdu se máš dobře, nebo to jen ostatním tvrdíš, abys tak nemusel čelit pravdě a mohl ses vyhnout případným změnám ve tvém životě?

foto: elitedaily.com

 

7. Starám se sám o sebe?

Péče o sebe sama je důležitá. Dopřeješ si alespoň jednou za čas chvilku jen pro sebe? Když bude tělo odpočaté, dosáhneš toho v životě víc. Relaxuj, zajdi na masáž nebo do lázní. Tvé tělo je chrámem, které si občas zaslouží být rozmazlován.

 

8. Spokojím se jen s průměrným životem?

Ptáš se, zda je možné dělat práci, která tě baví, mít krásný vztah a věnovat se věcem, na kterých ti opravdu velmi záleží? Miliony lidí se uspokojí a podlehne tendenci žít svůj život v tichém zoufalství. Přejí si, aby se věci v jejich životě změnily, protože se spokojili s ani ne polovinou toho, co si ve skutečnosti zaslouží. Máš potenciál dosáhnout ve světě něčeho velkého! A žít podle svých představ!

foto: wordpress.com

 

9. Pokud by měl být tento rok pro mě tím nejlepším, co by se mělo stát?

Tato otázka ti pomůže udělat si pořádek ve všech nesplněných snech. Představ si, že toto je ten nejlepší rok, jaký jsi kdy zažil a popiš ho do nejmenších detailů. Kde bys pracoval? S kým bys trávil čas? Kde bys žil? Čeho bys chtěl dosáhnout? Odpovědi na tyto otázky ti pomohou vymodelovat tvůj život. Je čas, aby se sny staly realitou.

 

10. Jsem člověkem, jakým bych chtěl být?

Jak vypadá tvá nejlepší verze sama sebe? Popřemýšlej! Jednáš tak, jako bys byl tou osobou? Jak chceš, aby si tě ostatní zapamatovali? Jak se chceš chovat v roli přítele, člena rodiny a spolupracovníka? Co chceš zastávat? Stali jsi se osobou, kterou jsi chtěl?

Některé z těchto 10 otázek jsou opravdu těžké. Jsou zaměřeny na to, aby ses zamyslel nad tím, co děláš se svým životem a dokázal tak vyhodnotit, zda je změna ve tvém životě nutná, nebo ne.

Pokud nežiješ život, po kterém toužíš, nevzdávej se. Nepřestávej na něm stále pracovat, protože vymodelovat si život podle svých představ je skutečně možné!

 

Zdroj: Vedelisteze.sk

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]