0

sdílení

Zatčeného šéfa Samsungu poslali do vězení s postelí na zemi a bez toalety

Peter Puhovich / 19. února 2017 / Zajímavosti

Před měsícem vyšla najevo informace, že jeden z vysoce postavených představitelů Samsungu je spojován s korupcí. Soud v Jižní Koreji právě schválil jeho zatčení. Na krku má podezření z úplatkářství, křivé přísahy a zpronevěry.

 

Podle informací z webu Bloomberg měl Samsung poskytnout prezidentce Jižní Koreji až 43 miliard wonů (950 milionů Kč) za spojení dvou dceřiných společností Samsungu. Případ je přímo spojen s obžalobou prezidentky Jižní Koreji, Park Geun-hye, z prosince loňského roku. Soud v lednu původně zamítl zatčení Lea, ale po poskytnutí dalších důkazů své rozhodnutí změnil.

Lee Jae-yongzdroj fotografie: Business Korea

Ještě v prosinci Lee potvrdil, že měl soukromé setkání s prezidentkou a dceři její důvěrnice (Choi Soon-sil) poskytl jednu miliardu wonů (22 milionů korun). Podle obžaloby pak daroval ještě cca 80 milionů Kč do firmy patřící Choi Soon-sil. Konkrétně mělo jít o spojení společností Cheil Industries a Samsung C & T.

Lee Jae-yongzdroj fotografie: Wall Street Journal

Lee se stal de facto šéfem Samsungu po jeho otci, který byl v roce 2014 hospitalizován kvůli infarktu. Tento incident ještě zdaleka neskončil, protože na verdikt od soudu si pravděpodobně ještě dlouho počkáme. Podle webu Bloomberg může přijít klidně až za 18 měsíců.

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]