Začni každé ráno tímto rituálem a s tvým tělem se stane 5 skvělých věcí

Henrieta Balázsová / 30. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Tento rituál je hluboce zakořeněn například v japonské kultuře. Vědci se domnívají, že i to je jeden z důvodů, proč se Japonci dožívají vyššího věku, jsou celkově zdravější a vypadají mladší, než obyvatelé Evropy. Je totiž prokázáno, že pokud ráno vypiješ na lačný žaludek sklenici vody, s tvým tělem se stane těchto 5 věcí.

Na úvod si připomeňme, že zhruba 70 % lidského těla tvoří voda. Její dostatečný příjem je pro nás tedy naprosto nezbytný. Dlouhodobá dehydratace organismu může vést až k onemocněním jako jsou artritida, migrény, angína, kolika, hypertenze, obezita, hemeroidy, rakovina prsu, plicní tuberkulóza, rakovina dělohy či ledvinové kameny.

Rituál, který ochrání tvé zdraví

Na to, aby ses dehydrataci vyhnul a udělal něco pro prevenci těchto onemocnění, ti stačí každý den dodržet jeden velmi jednoduchý rituál. Postup je následující:

  • Ihned po probuzení vypít 4 sklenice vody s objemem 160 ml. Mezi jednotlivými dávkami si můžeš nechat malý časový odstup.
  • Dalších 45 minut nic nejez.
  • Pravděpodobně nezvládneš napoprvé vypít 4 sklenice o objemu 160 ml (celkem 640 ml). Vypij proto tolik, kolik můžeš a tento objem každým dnem zvyšuj, až se dostaneš na požadovaných 640 ml.

Zdroj: pexels.com

Co se stane s tvým tělem po tom, co ho „natankuješ“ vodou?

# 1: Zbavíš se toxinů

Během noci se tvé tělo „opravuje“ a čistí, čímž přirozeně vylučuje toxiny. Když si dáš ráno ihned po probuzení vodu, vyplavíš tím všechny nahromaděné toxiny ze svého těla ven. Tvé tělo tak zůstane svěží a zdravé.

# 2: Zrychlí se ti metabolismus

Bylo prokázáno, že pokud se ti ráno podaří vypít celých 640 ml, zrychlíš svůj metabolismus až o neuvěřitelných 24 %. To je skvělá zpráva především pro lidi, kteří se právě snaží shodit nějaké to kilo.

# 3: Odstraníš pálení žáhy

Pokud tě po probuzení trápí nepříjemné pocity spojené s pálením žáhy, okamžitý přísun vody je skvělým způsobem, jak je odstranit. Během noci totiž kyselina stoupá do jícnu, což je příčinou těchto nepříjemných pocitů. Pokud však vypiješ dostatečné množství vody, kyselina se „stlačí“ dolů a zředí se, takže ti už nebude způsobovat žádné potíže.

# 4: Zabráníš infekcím ledvin a močového měchýře

Čím více vody se ti ráno podaří vypít, tím více budeš chráněn před nepříjemnými a bolestivými infekcemi ledvin a močového měchýře. Dostatečný příjem vody tě dokáže ochránit i před ledvinovými kameny.

# 5: Posílíš svůj imunitní systém

Dostatečně silný imunitní systém tě dokáže ochránit před různými onemocněními. Zajistí také to, že celkově tě budou nemoci během roku trápit mnohem méně, než kdyby byl tvůj imunitní systém oslabený.

Jak vidíš, pokud ihned po probuzení vypiješ dostatečné množství vody, přinese ti to obrovské množství zdravotních výhod, které za to opravdu stojí. K pozitivní změně životního stylu, která je dokonce zcela zdarma a nezabere ti téměř žádný čas, tedy stačí opravdu velmi málo.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]