0

sdílení

Začínající startup chce vysát skleníkové plyny přímo z atmosféry

Timotej Vančo / 7. prosince 2016 / Startupy

Carbon Engineering je startup, který má velké plány.

 

Carbon Engineering pod vedením Davida Keitha, fyzika z Harvardus má nelehký cíl: zkonstruovat stroj schopný zachytit skleníkové plyny přímo ze vzduchu. Přidává se k němu i konkurence v podobě švédského startupu Climeworks a Global Thermostat z New Yorku. Tyto společnosti si představují budoucnost, v níž bude zachycený CO2 přetvořen na palivo s nízkým obsahem uhlíku. Společnosti již obdržely finanční podporu na uskutečnění těchto vizí, přestože jsou ještě docela mladé.

aaaFoto: inhabitat.com

Vysávat skleníkové plyny a přeměnit je na něco, co má široké využití, je skvělý nápad. Otázkou ovšem je, jestli to má budoucnost i za několik let. Společnosti by dnes mohly palivo prodávat jiným společnostem, které ho využijí, ale za 20 let již pravděpodobně tento styl paliva nebude tak hojně používán. Elektrická energie, která bude pohánět automobily a domy, se bude získávat ze solárních panelů nebo větrných turbín. Toto je největší problém, který těmto startupům kazí jejich vizi.

dfgggsFoto: inhabitat.com

V konečném důsledku je technologie, která snižuje podíl skleníkového plynu v atmosféře, velmi nutná, pokud chceme snížit úroveň globálního oteplování a klimatických změn.

Zdroj článku: inhabitat.com , zdroj prezentačního obrázku: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]