Z tohoto kelímku na kávu vyroste rostlina

Klaudia Pakosová / 25. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: Kickstarter / facebook.com

Lidé na celém světě si prostě zvykli vypít kávu z umělého kelímku a pak ho bez výčitek hodit do obyčejného koše. Většina z nás si to neuvědomuje, ale vytváříme neskutečné velké množství odpadu. V Americe je ročně zahozených více než 145 miliard kávových kelímků, které končí na skládkách.

Kampaň na Kickstarteru přišla s úžasným nápadem. Kelímek, ze kterého vyroste rostlina. Kelímek je vyráběn z použitých papírů a jsou v něm vložená organická semínka polních rostlin. Kávu si můžeš spokojeně vypít v kavárně a následně pohár hodit do „Reduce, Reuse and Grow“ koše. Odpad z těchto speciálních košů bude odvezen na různá místa a vykvetou z něj rostliny.

zdroj: instagram.com

Kelímek se biologicky rozloží do 180 dní. To vytváří živiny, a tedy bohatou vrstvu půdy, v níž mohou rostlinky růst. Semínka rostlin jsou vždy vybrána tak, aby byla domácí pro daný region, kde budou kelímky distribuovány. Například kelímky v Kalifornii budou obsahovat semínka květu „mountain garland“ či kalifornský mák, tedy rostliny, které jsou pro danou zemi typické.

zdroj: facebook.com

Každý kelímek bude také obsahovat alespoň jedno semínko stromu. Dobrá zpráva pro kavárny je ta, že cena „kvetoucích“ kelímků je stejná jako u ostatních recyklovatelných. Proto doufáme, že brzy si je pořídí i kavárny u nás a budeme moci pitím kávy obohacovat naši přírodu.

zdroj: facebook.com

Pokud jsi líný a kelímek zahodíš do běžného koše, namísto do označeného „Reduce, Reuse and Grow“ koše, kompletně se rozloží za méně než 200 dní.

zdroj:  inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]