0

sdílení

Z Los Angeles budeš moci do Evropy letět za 1 800 Kč

Linda Cebrová / 17. ledna 2017 / Business

zdroj: wallpaperup.com

Fungování leteckých společností bude zřejmě v budoucnu úplně jiné,. Letenky už nebudou primárním zdrojem zisků, a proto ceny klesnou na historická minima.

 

Aerolinka WOW air oznámila, že po omezenou dobu bude nabízet letenky ze západního pobřeží Spojených států do Evropy za cenu 69,99 dolarů (cca 1 800 Kč). Islandský nízkonákladový dopravce uvedl, že tyto tarify budou platné na trase Los Angeles – Stockholm, Švédsko, Bristol, Velká Británie, Kodaň, Dánsko, ale i Edinburgh a Skotsko.

Letenka za 1 800 Kč je k dispozici u jednosměrných letů mezi 15. lednem a 5. dubnem 2017. Vzhledem k tomu, že WOW air se zaměřuje na rozšiřování americké klientely, lety z Evropy do USA zřejmě nebudou předmětem takových extrémních slev. Avšak i bez akce se transatlantické lety společnosti WOW air mimo sezónu pohybují kolem 5 000 Kč, jak z USA, tak i z Evropy.

los1
zdroj fotografie: wonderfulengineering.com

Cílem WOW air je umožnit letecky cestovat každému tím, že nabídneme nejnižší tarify na trhu,“  řekl Skulte Mogensen, zakladatel aerolinky.

Jsem velmi hrdý, že jsme zavedením tarifů na úrovni 70 dolarů umožnili cestovat tisícům lidí, kteří by si to jinak nemohli dovolit.“

WOW air má do budoucna jasný plán, a to porazit jejich konkurenci Norwegian Air. Tato skandinávská letecká společnost se chystá zavést lety do New Yorku za 65 eur (1 755 Kč), jakmile zakoupí nový Boeing 737 MAX. Nabídka WOW je však široká, oznámila i zavedení letenky za 93 eur (2 500 Kč) na trase Miami, Boston – Island.

wow
zdroj fotografie: businessinsider.com

Vzhledem k udržení nákladů na co možná nejnižší úrovni nebude WOW air instalovat Wi-Fi zařízení ve kterémkoliv z jejich letadel. Především proto, že je to velmi nákladné a zároveň to nezanedbatelně zvyšuje hmotnost letadla. I díky tomuto kroku se podařilo společnosti udržet náklady na palivo poměrně nízko.

Ke svým zákazníkům musíme být v každém směru upřímní a o všem je informovat. Tímto způsobem nebudeme mít problémy s nadstandardním očekáváním. Už předem budou vědět, že během letu nebude dostupná Wi-Fi, jídlo nebo balená voda. To je také důvod, proč jim dopředu oznamujeme, aby si přinesli vlastní a stáhli si film na iPad nebo notebook.“

wow1
zdroj fotografie: businessinsider.com

Mogensen věří, že cena letenky se v budoucnu bude blížit k nule. Mělo by dojít k celkové transformaci leteckého průmyslu, kdy samotné letenky nebudou sloužit jako primární prostředky příjmu. Výnos z vedlejších poplatků a cestovních výdajů, jako jsou hotelové rezervace, stravování a pronájem aut se stanou hlavní hnací silou. Generální ředitel společnosti však nehodlá šetřit na dvou věcech. Jsou jimi služby a bezpečnost. Ke služební kultuře společnosti se vyjádřil, že úsměv přece nic nestojí.

zdroj: businessinsider.com  
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]