YouTube zavádí nová pravidla, kvůli kterým už na videích tak snadno nevyděláš

Linda Cebrová / 8. dubna 2017 / Tech a inovace

zdroj: youtube.com

Pokud nemáš alespoň 10 tisíc zhlédnutí, o výdělcích můžeš jen snít.

YouTube je v současnosti největší platforma sloužící ke zveřejňování videí od kohokoliv. Za svou dobu prošla služba mnoha změnami, přičemž některé z nich se snaží ochránit autorský obsah. Samotní tvůrci mohou na této platformě docela slušně vydělávat díky video reklamám. Tento benefit již stihl přilákat množství „wanna be vlogerů“ a jiných pseudo YouTuberů. Už nějakou dobu se může kdokoli zapojit i do partnerského programu – Youtube Partner Program (YPP).

foto: facebook.com/youtube

YouTube mění svou strategii, kvůli které už nebude tak snadné získat z reklam ve videích pár drobných nebo v případě světoznámých youtuberů i pár milionů. Bylo totiž oznámeno, že pro vstup do YPP bude muset mít uživatel na celém svém kanálu minimálně 10 tisíc zhlédnutí. Následně bude moci požádat o zařazení do YPP, přičemž si YouTube ověří, jaký obsah reálně tvoří. Bude také sledovat, zda neporušuje autorská práva a podobně. Po kontrole se ihned dozví, zda jeho kanál dostane všechny vymoženosti mezi nimiž je i možnost si vydělat.

foto: facebook.com/youtube

Nová pravidla mohou někteří považovat za špatný krok, ale na druhou stranu není tak náročné se jich držet. Pokud chceš opravdu vstoupit do YPP, splnění těchto podmínek bys měl bez problémů zvládnout. Výhodou je i fakt, že se omezí vytváření nevhodného obsahu či kanálů.

I když se může zdát, že tato pravidla platí pouze pro nově vytvořené kanály, pravda je taková, že zasáhnou i ty současné. Všechny kanály, které nemají 10 tisíc zhlédnutí, ztrácejí možnost výdělku. Po novém budou muset dosáhnout této hranice a až potom projdou procesem kontroly.

zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]