0

sdílení

YouTube podnikl skvělý krok, zruší otravné 30 sekundové reklamy

Peter Puhovich / 21. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: entrepreneur

YouTube příští rok mírně pozmění zobrazování reklam ve videích. Radost budou mít zejména ti uživatelé, kteří si neplatí prémiovou službu YouTube Red.

 

Pokud žiješ v České republice, placenou službu YouTube Red bez reklam a s prémiovými funkcemi pravděpodobně nepoužíváš, jelikož u nás zatím není dostupná. Tím pádem si odkázán na videa s reklamami, které mohou být v některých případech skutečně otravné. Příští rok však YouTube mírně změní svůj přístup a otravnou reklamu dlouhou 30 sekund přestane podporovat. Učiní tak zejména ve prospěch kratších reklam.

youtube redzdroj fotografie: YouTube
Mluvčí YouTube potvrdil tento krok následujícími slovy: „Jsme odhodláni poskytovat online uživatelům lepší zkušenost s reklamami. V rámci toho jsme se v roce 2018 rozhodli zrušit 30 sekundovou reklamu, která se nedá přeskočit, a zaměřit se raději na kratší formáty, které jsou dobré pro inzerenty i uživatele.“
 
zdroj fotografie: Engadget

Místo zrušených 30 sekundových reklam by se měly více rozšířit 6 sekundové reklamy. I když přece jen nějaké reklamy, kterou nepůjdou přeskočit, zůstanou, stále se jedná o vítanou novinku. Další teorií ale je, že tyto kroky jsou od YouTube jakýsi chyták. Slíbil totiž, že zruší pouze 30 sekundové reklamy a tím pádem může vymyslet nové reklamy, které budou kratší než 30 sekund. Klidně se může stát, že zavede například 20 sekundové reklamy, což by nás však rozhodně nepotěšilo.

 

zdroj: fontech.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]