0

sdílení

Xiaomi Mi6 bude prvním čínským smartphonem s nejvýkonnějším Snapdragon 835!

Kristián Hrušovský / 9. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: Weibo, Qualcomm

Nový rok znamená pro technologický svět nové inovace, vyspělejší technologie, ale i stále výkonnější smartphony. Rok 2017 nebude jiný a po obrovském úspěchu nejlepšího loňského mobilního procesoru z dílny amerického Qualcommu na nás čeká jeho nástupce.

 

Tolik očekávaný Qualcomm Snapdragon 835 čipset byl nedávno oficiálně představen na aktuálně probíhajícím veletrhu elektroniky CES 2017. V současnosti jde o zatím nejvýkonnější mobilní procesor pro letošní vlajkové lodi, který bychom v prvních smartphonech mohli vidět ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Vůbec prvním čínským zařízením se má stát velmi očekávané Xiaomi Mi6, jehož prvenství nyní potvrdil jeden z hlavních pracovníků čínského giganta.

Xiao-MI6-prvni-se-Snap-835
Zdroj fotografie: Weibo

Podle nejnovějších informací Kevina Wanga, známého analytika čínského výrobce, Xiaomi již zahájilo výrobu několika testovacích kusů nadcházející vlajkové lodi, která by měla světlo světa spatřit někdy v dubnu, podobně jako Galaxy S8 od jihokorejského Samsungu. Do bitvy těchto dvou výrobců se má zapojit i Asus, který loni jako první představil smartphone s aktualizovanou verzí populárního čipsetu Snapdragon 820. Jak se říká, když se dva perou, třetí se směje, a v tomto případě to bude zřejmě platit, protože Asus má přijít s vlajkovou lodí vybavenou nejnovějším mobilním procesorem ještě dříve než dva zmiňovaní giganti.

 
Qualcomm-Snapdragon-835-oficiálně

Co se ostatních parametrů očekávaného Xiaomi Mi6 týká, vlajkový model má být po designové stránce velmi podobný phabletu Xiaomi Mi Note 2. Jeho zahnutý displej však přijde s mnohem menší úhlopříčkou a celkové rozměry Mi6 tak budou kompaktnější. Také se očekává použití duálního fotoaparátu na zadní straně zařízení. Jedno je však jisté. Xiaomi při specifikacích svých smartphonů nikdy nezklame a výjimkou určitě nebude ani vlajková loď tohoto roku.

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]