0

sdílení

Xiaomi Mi Sports Bluetooth oficiálně: První bezdrátová stereo sluchátka od Xiaomi s elegantním designem a výbornou cenou

Tobiáš Bakoš / 8. listopadu 2016 / Zajímavosti

Xiaomi představilo zajímavou novinku – bezdrátová sluchátka. Nejde o úplnou novinku, jelikož gigant již bezdrátová sluchátka měl, ale byla to jen mono handsfree sluchátka. Tentokrát jde o plnohodnotná stereo sluchátka, které pravděpodobně plánují konkurovat Apple AirPods.

 

Nesou velmi výstižný název Xiaomi Mi Sports Bluetooth, ze kterého jasně plyne, že jejich hlavní určení je pro sportovce, ale využití najdou i během běžných dnů. Jde o standardní in-ear sluchátka a jejich váha je 17,8 gramů. Může se zdát, že jde o poměrně těžká sluchátka, protože například Piston 3 váží 14 gramů. Ale vzhledem k tomu, že Mi Sports v sobě nesou až 110 mAh baterii, opravdu nejde o nepřijatelnou hmotnost. Právě 110 mAh baterie zajistí až 7 hodin přehrávání hudby. Ta se přenáší pomocí Bluetooth 4.1 a díky tomu dokáží být sluchátka připojena až ke dvěma zařízením současně.

Xiao-mi-sports-bluetooth-headset_03

Aby Xiaomi jen tak neokopírovalo koncept bezdrátových „špuntů“ Apple, přidalo k nim kabel, který spojuje obě sluchátka a zároveň slouží jako šňůrka. Pokud by ti tedy jedno sluchátko vypadlo, druhé ho zachytí. Xiaomi tak snížil riziko ztráty například během běhu. Na spojovacím kablíku se nachází i mikrofon. Konkrétně jde o MEMS mikrofon od společnosti STMicroelectronics, což by mělo být zárukou kvalitního a čistého zvuku. Bohužel, žádné bližší specifikace nebyly zveřejněny.

Xiao-sportovni-bluetooth-sluchadla-oficiálně-1

Sluchátka budou dostupná v černé a bílé barvě. Spolu se sluchátky dostaneš i 5 párů náhradních špuntů, z nichž dva jsou určeny na sportování, zatímco ostatní na běžný poslech hudby. Mi Sports nesou i certifikaci IPX4, tedy jsou odolné proti stříkající vodě. Dále snesou i extrémní teploty od -20 až do 70 ° C. Sluchátka se začnou v Číně prodávat 11. listopadu za cenu kolem 540 Kč.

Xiao-sportovni-bluetooth-sluchadla-oficiálně-4
zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]