0

sdílení

Xiaomi má jeden z prvních smartphonů s displejem bez okrajů. Přivítej monstrózní Xiaomi Mi MIX!

Kristián Hrušovský / 25. října 2016 / Zajímavosti

Pro čínského technologického giganta Xiaomi je dnes velký den. Jak již bylo avizováno, dlouho očekávaný phablet Xiaomi Mi Note 2 konečně spatřil světlo smartphnového světa, který z něj nemůže spustit oči. „Čínský Apple“ má však ještě jedno eso v rukávu.

 

Ihned po uvedení nadupaného Xiaomi Mi Note 2 nás CEO společnosti, Lei Jun, začal seznamovat s jejich vlastním konceptem kompletně bezokrajového displeje. Nejprve nám byly na plátně ukázány pouze jeho rendry, ale později přišel šok. Lei Jun tento koncept smartphonu představoval společně s Philippem Starckem, nejznámějším francouzským designérem, který pomohl Mi MIX navrhnout. Xiaomi však nezůstalo jen u grafickho konceptu. Čínský gigant tento smartphone i reálně zkonstruoval, čímž se řadí mezi prvních výrobce smartphonů s komerčně prodávaným smartphonem, který má kompletně bezokrajový displej!

Xiao-mi-mix-1

Xiaomi Mi MIX se dá nazvat i ultimátním smartphonem, protože jeho výbava je přímo monstrózní. Aktuálně hardwarově nejvyspělejší smartphone na trhu přichází s obrovským 6,44palcovým displejem, který tvoří neuvěřitelných 91,3% přední plochy. Displej bez okrajů přichází s poměrem stran 17: 9, maximální svítivostí až 500 nitů, barevným gamutem až 94% NTSC a velmi jemným rozlišením 2048 x 1080 pixelů, které tvoří hustotu pixelů 362 ppi. Xiaomi Mi MIX je výbornou ukázkou toho, jak i smartphone s tak velkým displejem může nabýt přijatelných rozměrů. Ty jsou fantastických 158.8 x 81.9 x 7.9 mm při hmotnosti 209 gramů. Rozměry se Xiaomi Mi MIX přibližuje k běžným 5,5″smartphonům.

xiaomi-mi-mix-13
xiaomi-mi-mix-15

Vyšší hmotnost smartphonu mají na svědomí materiály, z nichž je Xiaomi Mi MIX zkonstruován. Jde o prémiové keramické sklo na přední i zadní straně, ale i keramické boční hrany zařízení. V případě exkluzivní verze smartphonu bylo použito i 18 karátové zlato, kterým je pokryta obruč fotoaparátu a snímače otisků prstů na zadní straně.

 

Xiao-mi-mix-4

Jistě sis všiml, že Mi MIX neobsahuje klasický reproduktor pro telefonování, který bývá umístěn nad displejem. Smartphone místo tohoto reproduktoru využívá speciální konzolovou piezoelektrickou keramickou technologii, která pomocí měniče převádí elektrické signály na mechanickou energii. Ve výsledku to člověk vnímá jako zvuky nesoucí se pomocí jemných vibrací. Nahrazen byl i klasický proximity senzor (senzor přiblížení), který zastupuje ultrazvukový proximity senzor. Přední kamera s rozlišením 5 MPx a FullHD videem byla přemístěna do pravého spodního rohu přední strany.

Xiao-mi-mix-7

 

Xiaomi Mi MIX je po hardwarové stránce vybavený tím nejlepším, co v současnosti ve smartphonu můžeš mít. Pod kapotou tohoto kompletně bezokrajového monstra se skrývá výkonný Qualcomm Snapdragon 821 procesor s maximálním taktem 2,35 GHz, grafickým akcelerátorem Adreno 530 s také vyšší frekvencí a buď 4 GB nebo 6 GB RAM pamětí typu LPDDR4. Základní verze nabízí až 128 GB vnitřní paměti, zatímco exkluzivní masivních 256 GB. Jako paměťové čipy byly použity dosud nejrychlejší USF 2.0.

 

Xiao-mi-mix-10

Na zadní straně můžeš mimo keramického skla najít i 16 MPx hlavní fotoaparát s fázovým ostřením, clonou f / 2.0, duálním LED bleskem, 4K videem či HDR režimem. Samozřejmostí je i nahrávání slow-motion videa v rozlišení 720p při 120 fps. Pod fotoaparátem byl umístěn již zmíněný snímač otisků prstů, přičemž jde o konvenční snímač. V jen 7,9 milimetru tlustém těle se nachází obrovská 4400 mAh baterie s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 3.0. Nabíjení, jakož i přenos dat z / do smartphonu, bude probíhat přes reverzibilní USB Type-C konektor.

Xiao-mi-mix-14

Po softwarové stránce bude k dispozici známá MIUI 8 nástavba postavená na Androidu. Xiaomi Mi MIX přichází i s DualSIM funkcionalitou a bohužel, s ne kompletní podporou evropských LTE frekvencí. V jeho podpoře najdeme B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, přičemž B20 (800 MHz) chybí. Nakonec zde máme ceny, které, jak již asi očekáváš, jsou na poměry čínských smartphonů poměrně vysoké. Za základní verzi se 4 GB RAM a 128 GB pamětí si Xiaomi žádá 3499 juanů (12 830 Kč), zatímco oficiální čínská cena exkluzivní verze Mi MIX byla stanovena na 3999 juanů (14 665 Kč).

První reálné hands-on fotky:

xiaomi-mi-mix-16xiaomi-mi-mix-17xiaomi-mi-mix-18xiaomi-mi-mix-19

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]