0

sdílení

Vynález mladého Brita může zachránit miliony životů. Nechce za něj žádné zásluhy

Linda Cebrová / 20. listopadu 2016 / Zajímavosti

Na patentování produktu mu nezáleží, hlavní je, aby pomohl co nejvíce lidem.

 

Will Broadway je 22letý student z Británie, který zhotovil mini mobilní chladničku, která má potenciál zachránit miliony životů na celém světě. Nejvíce bude však zapotřebí v těch méně rozvinutých zemích. Mladý student dokonce za svůj vynález nic nechce, stačí mu dobrý pocit a vědomí, že někomu možná pomohl zachránit život.

Nezištný Will Broadway má za cíl učinit tento svět lepším místem pro život. Dá se říci, že k lepšímu světu již přispěl svým vynálezem. Chladící box s názvem Isobar se dá perfektně využít při převozu vakcín, protože udržuje ideální teplotu. Svůj vynález si nemá v plánu ani patentovat, protože při tvorbě jeho produktem nebylo hlavním cílem zinkasovat co možná nejvíce peněz. Podle jeho slov šlo především o pomoc lidem.

666
Každý den vymýšlím a pracuji na nových produktech pro lidi, kterým nic nechybí. Rozhodl jsem se, že nyní je čas udělat něco pro lidi, kteří v životě nemají téměř nic. Jsem toho názoru, že být očkovaný by mělo být základním lidským právem. I to je jeden z důvodů, proč nechci dát Isobar patentovat, prostě nehodlám omezit jeho využití.“

Will je absolventem průmyslového designu a technologií na Loughborough University. Mezi jeho velké úspěchy se řadí i získání ceny Jamese Dysona, která se uděluje studentům za vytvoření něčeho, co pomůže vyřešit nějaký problém. První impuls pro realizaci tohoto nápadu dostal při cestě po jihovýchodní Asii. Podle odhadů by Isobar mohl v budoucnu zachránit 1,5 až 2 miliony lidí za rok.

55555

Většinou by šlo o lidi z rozvojových zemí světa. Isobar přitom nemusí být využíván pouze pro přepravu vakcín. Jednou z možností je i přeprava orgánů k transplantaci nebo krev. Přístroj si udržuje stálou teplotu 2 až 8 stupňů, a to až 30 dní. Funguje tak, že vypařováním čpavku a vody vytváří páry amoniaku, které se následně uvolňují do hlavní komory, pokud je chlazení nutné.

zdroj: bbc.co.uk  zdroj obrázků a titulní fotografie: thetimes.co.uk

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]