Všichni šíleně produktivní lidé mají společné tyto 4 věci

Henrieta Balázsová / 2. května 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: unsplash.com/JacobOwens

Vždy je nejlepší učit se od těch nejlepších. Pokud chceš zvýšit svou produktivitu, měl by ses zaměřit na to, co mají ti nejproduktivnější lidé společného. My jsme to však zjistili za tebe. Jsou to tyto 4 věci, na kterých můžeš začít pracovat už dnes.

# 1: Každý nový den začínají se soustředěnou myslí

Soustředěnost je základním kamenem produktivity. Šíleně produktivní lidé totiž nedovolí, aby jim něco nerozptýlilo mysl hned ráno. Dosáhneš toho poměrně jednoduše. První zásadou je začít se věnovat práci opravdu až v práci – tedy ne například při snídani. Dále je důležité mít přesný harmonogram dne a také vytvořit si pohodlí hned ráno – tedy například nezaspat, aby ses nedostal do časového stresu. Pak si připrav šálek oblíbené kávy, vypni si oznámení na mobilu a začni. Ano, tak jednoduché.

# 2: Ujistí se, že jejich týdenní cíle směřují k dosažení něčeho většího

Je důležité vědět, proč to vlastně děláš, protože z hlediska dlouhodobé motivace ti odpovědi jako „Kvůli penězům“ nebo „Protože nic jiného volného nebylo“ nepostačí. Ujisti se, že všechno děláš pro něco a vše, čemu věnuješ svůj čas, směřuješ k naplnění svých největších a nejodvážnějších cílů.

Zdroj: unsplash.com

# 3: Rozumějí rozdílu mezi slovy „důležité“ a „naléhavé“

Všichni ti šíleně produktivní lidé vědí, jaký je významový rozdíl mezi těmito dvěma slovy. Správná odpověď zní následovně: mnoho věcí je naléhavých, ale naléhavost obvykle určuje jen někdo, kdo očekává okamžitou odpověď. Je na tobě, abys posoudil důležitost toho, co někomu „hoří“. Zaměř se především na věci, které jsou důležité pro tebe, a které pro tebe mají nějaký smysl a přidanou hodnotu.

# 4: Vytvoří si jistý druh rutiny, která jim vyhovuje

Ano, rutina je zabijákem kreativity, ale produktivitě může do značné míry pomoci. Vytvoř si ze svého denního harmonogramu rutinu do takové míry, jak ti to charakter práce dovoluje. Například – ihned ráno vyřiď ty nejnepříjemnější věci, pak se věnuj odpovídání na maily, pak se naobědvej, potom si dej tvůrčí odpoledne … Je to jen na tobě. Jde prostě jen o to, že když budou tvá mysl a tvůj mozek automaticky nastaveny na to, co bude následovat, opravdu budou pracovat mnohem lépe, než kdybys mezi úkoly každý den náhodně „skákal“.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]