Vlastníš starší iPhone? Apple ti možná dluží peníze

Vladimír Chott / 13. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: tapscape.com

Pokud vlastníš starší iPhone a používal jsi v letech 2009 až 2012 aplikace jako Twitter nebo Instagram, je možné že máš nárok na peníze od společnosti Apple.

Tvůrci výše zmíněných aplikací totiž neoprávněně využívali funkci vyhledávání přátel Find Friends. Ti se tak dostali ke kontaktům uloženým v iPhonech, aniž by na to uživatele předem upozornili. Tyto kontakty ve formě dat následně ukládali na své servery.

Obviněných je až 14 vývojářů aplikací jako například Yelp, Twitter, Instagram či dokonce známý tvůrce her Angry Birds, Rovio.

zdroj: businessinsider.com

Obviněná strana však reaguje tvrzením, že informace byly použity na zkvalitnění služeb pro zákazníky. Dokonce se snaží urovnat soud dohodou ve výši 5.3 milionů dolarů.

„Nejdůležitější je určit, zda společnost Apple a vývojáři porušili zákon o ochraně osobních údajů uživatelů.“  řekl soudce Jon Tigar, který měl na starosti tento soudní spor již od roku 2012. Nejbližší jednání je naplánováno na listopad tohoto roku a ukáže, do jaké míry a zda vůbec aplikace zneužívaly údaje svých uživatelů.

Pokud chceš zjistit, zda patříš do skupiny poškozených uživatelů, klikni na tento odkaz.

 

zdroj: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]