Vlak, který dokazuje, že Japonci jsou ve vlakové dopravě špičkou

Christian Mikláš / 14. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: www.jreast.co.jp

Země vycházejícího slunce se opět překonala. S tímto krasavcem by se nemohl srovnávat ani Polární Expres nebo mašinka Tomáš. Zde je několik informací o současné špičce japonské vlakové dopravy.

Rychlovlak Train Suite Shiki-Shima je jediný svého druhu na světě. Už za sebou má svou první jízdu, která vedla z Tokia na ostrov Hokkaido. O jízdenky byl obrovský zájem.

foto: www.jreast.co.jp

Pokud si také koupíš jízdenku, určitě se nemusíš obávat, že by byl vlak přeplněný nebo že bys musel stát v chodbičce. Vlak do svých 10 vagónů pojme jen 34 lidí a víc jízdenek se jednoduše neprodá.

foto: www.jreast.co.jp

Pro ty, kteří by se o svůj vagón nechtěli dělit s kamarády, jsou v nabídce speciální vozy „Deluxe“ s dvoupodlažními apartmány. V těchto apartmánech je obývací pokoj s krbem, ložnice i koupelny s luxusní vanou.

Pro srovnání: v běžných vagónech, kterých je pět, se nacházejí pokoje s rozkládacími pohovkami a sprchovým koutem.

foto: www.jreast.co.jp

V jednom z vozů si můžeš užít dechberoucí výhled provázený luxusním šampaňským nebo večeří od šéfkuchaře Katsuhiro Nakamuru, který byl oceněn Michelinskou hvězdou.

foto: www.jreast.co.jp

V Japonsku se však nenachází nikdo, kdo by tento vlak dotoval. Za luxus si vlaková společnost žádá odpovídající částku 2860 až 10 000 dolarů. V nabídce budou výlety na 2-4 dny do různých částí Japonska.

foto: www.jreast.co.jp

zdroj:  www.jreast.co.jp

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]