0

sdílení

Podívej se, jak Tesla Model S zabránila srážce díky funkci „instant speed“

Jakub Duchoň / 21. listopadu 2016 / Zajímavosti

Tesla se soustřeďuje na vývoj svých vozů s autonomními funkcemi, které mají obrovský potenciál i při bezpečnosti řidičů. Dnes ti ukážeme video, které sice není přímo spojeno se samostatností vozidla, ale tato skvělá funkce pomohla zabránit vážné srážce. Majitel vozidla, Jason Huges, zveřejnil na YouTube video, které se stalo téměř osudným.

 

Jeden z majitelů Modelu S ve verzi P85D zachytil kamerou vzadu, jak se jeho vozidlo vyhnulo potenciální srážce. Po tom, co si řidič zezadu příchozího auta zřejmě nevšiml, že řidič Tesly zastavil a odbočuje na parkoviště, téměř způsobil nehodu s tragickými následky. Nesoustředěný řidič hybridu Prius si příliš pozdě uvědomil, že to už zřejmě neubrzdí a strhl volant směrem ke krajnici.

V té době však již byla Tesla dávno mimo nebezpečnou zónu. Zásluhu na záchraně připisuje pan Huges extrémnímu zrychlení elektromotoru, který zajistí okamžitý maximální točivý moment. Huges také říká, že krátce poté, co video skončilo, již překročil maximální povolenou rychlost, což opět dokazuje schopnosti Modelu S i ve „slabší“ verzi P85D.

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]