0

sdílení

Virtuální asistentka Amazonu pustila dítěti porno místo písničky

Ľubica Račeková / 12. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: youtube.com

Malý chlapec a virtuální domácí asistent od Amazonu se nepochopili. Tuto situaci zachytil chlapcův otec na video, které má již téměř devět milionů zhlédnutí.

 

Technologie jsou skvělé věci, pokud dělají to, co mají. Virtuální domácí asistent od Amazonu Echo Dot, se systémem umělé inteligence Alexa, je skvělým příkladem, že technologie a lidé se ne vždy dokáží pochopit. I když je tento systém zcela úspěšný, dětské požadavky by zřejmě plnit neměl.

Malý chlapec si chtěl přehrát píseň, a tak dětským hláskem řekl: „Alexo, zahraj Digger, Digger“. Jeho pokyn virtuální asistentka nepochopila a zjevně slyšela něco zcela jiného. Alexa za slovy malého chlapce identifikovala prosbu o puštění stanice s pornem. Následně mu jmenovala několik možností, z nichž si měl vybrat. To však samozřejmě přerušili jeho rodiče, kteří začali křičet „Ne! Ne! Ne! Alexo přestaň! “

Toto video, kterému dal otec chlapce název „Amazon Alexa Gone Wild“ (Alexa z Amazonu „zdivočela“), má již téměř 9 milionů shlédnutí:

Celá tato situace dokazuje několik věcí. Jednou z nich je ta, že dětem by podobné „hračky“ neměly patřit do rukou. Tak, jak je na některých věcech upozornění, od jakého věku je mohou děti používat, s technologiemi by to mělo být podobně. I když dnes už chce každé druhé dítě tablet (a každé první ho už možná má), na tyto věci je rozhodně čas. Určitě záleží na výchově. Pro někoho je důležité, aby jeho dítě rozumělo novým vymoženostem, ale je to opravdu nutné v takovém útlém věku? V případě virtuální asistentky je to rozhodně brzy, pokud nechceme, aby začala sexuální výchova již v předškolním věku …

Zde je celá verze videa:

Zdroj: popsugar.com , zdroj titulní foto:

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]