Vincent Connare: Muž, který stojí za zrodem nejdiskutovanějšího fontu v historii

Tomáš Nagy / 22. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: youtube.com

Někteří ho milují, designéři doslova nesnášejí. Možná nikdo pořádně neví ani proč, ale je to prostě fakt. Na internetu můžeme najít množství vtipných narážek k použití tohoto písma. Ano, mluvíme o fontu Comic Sans. Dnes bychom ti chtěli ukázat pozadí a hlavně muže, který stál za tímto počinem.

Comisia sans _keyboardreddit.com

Psal se rok 1995, na světě byl famózní Windows 95 od Microsoftu, kde pracoval i designér a typographic engineer Vincent Connare. To on. Právě Vincent byl ten, který podle svých slov vytvořil nejvíce nenáviděný a nejvíce milovaný font v jednom.

vincentZdroj: youtube.com

Vincent už před tím pracoval na různých typech písma hlavně pro Microsoft Bob, což byl software od Microsoftu s „přívětivějším“ uživatelským rozhraním. Fungoval asi jen 2 roky. A právě zde se zrodil tento font.

Součástí tohoto softwaru byl i „pomocník“, který komunikoval s uživatelem pomocí kreslených postaviček a „bublin“. Do těchto bublin Vincent nejprve „posadil“ starý známý Times New Roman, ale ten mu tam neseděl.

„Pomyslel jsem si: to je hloupé. Psi nemají takto mluvit. Tak jsem si říkal, že to bude vypadat lépe, když to bude vypadat trochu jako komiks,“ dodává Vincent a o pár dní později byl Comic Sans na světě.

comic-sans-logosZdroj: reddit.com

Inspiraci pro tvorbu sebral Vincent právě z komiksů jako Batman, ale zpočátku jeho nápad zrovna neuspěl. Ale i tak byl nakonec v programu Microsoft Bob použit a od roku 1996 byl předinstalován na všech Macintosh počítačích.

Mimo jiné se tento font začal hromadně používat na plážových osuškách, neonových nápisech podél silnic, či dokonce na válečných památnících. Celý příběh nalezneš ve videu níže.

Aby sis nemyslel, že Vincent vynalezl pouze Comic Sans, zmíníme například i fonty Trebuchet, Webdings a Marlett.

tweetZdroj: twitter.com

 

„LIDÉ, KTEŘÍ NEMAJÍ RÁDI COMIC SANS, NEVĚDÍ NIC O DESIGNU.“ – VINCENT CONNORA

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]