0

sdílení

VIDEO: Stavba Apple Campusu ve 4 minutách

Michaela Líšková / 21. prosince 2016 / Zajímavosti

6 měsíců práce ve 4 minutách.

 

Pro všechny ty, kteří jsou zvědaví, jak pokročila výstavba gigantického Apple projektu, přicházejí o něco dřívější Vánoce. Nový Apple Campus už vypadá jako skutečně zdařilá stavba, a následující video zachycené dronem, to jednoznačně potvrzuje. Matthew Roberts, díky kterému celé video vzniklo, dal dohromady krátké 4 minutové video, které ukazuje, jak pokročily stavby Apple Campusu 2 v kalifornském Cupertinu. 6 měsíců práce ti nabízí v timelapse videu, kde se soustřeďuje jak na celek, tak i na jednotlivé části Campusu.

ck101-com
foto: ck101.com

Video ti nabízí pohled na celou stavbu, a to měsíc po měsíci, kde zobrazuje jednotlivé části stavby a změny, kterými si během šesti měsíců prošly. Roberts spolu se skupinkou dalších nadšenců, kteří se nemohli dočkat tohoto obrovského prstenu, začal tuto kruhovou stavbu pozorovat již v březnu tohoto roku.

The Apple Campus 2 is seen under construction in Cupertino, California in this aerial photo taken April 6, 2016. REUTERS / Noah Berger - RTSE2L5
foto: fortune.com

Nyní máš možnost sám porovnat, jaké změny nastaly v souvislosti se stavbou. Ačkoli Apple začal se stavbou na konci roku 2013, kamery si tohoto komplexu začaly všímat až následující léto.Možná proto, že v té době se celá budova podobala obrovskému kruhu, který někdo zakreslil do pískové duny. Samozřejmě, čím více času uplynulo, tím více se tato kresba začala stávat skutečným 3D gigantem, a svým futuristickým designem mnohým stále připomíná vesmírnou loď.

hypercib-com
foto: hypercib.com

První video bylo na YouTube zveřejněné v srpnu 2014, kdy všechny titulky hlásaly, že dron proletěl nad novou Apple stavbou. Toto pilotní video mělo přes 4,5 milionů shlédnutí, a tak se mnozí další lidé, včetně Robertse, přičinili o to, aby se lidé měli na co těšit i během dalších měsíců. Pokud se ti dosud nechtělo sledovat videa, která se soustředila vždy na jeden měsíc výstavby a dala ti tak možnost porovnat práci během celého jednoho měsíce, těchto 6 měsíců tě určitě uspokojí a dostaneš se do obrazu. Celý komplex už vypadá opravdu dobře, ale velké finále přijde až v příštím roce, takže téměř celý svět je zvědavý, jak budou vypadat finální úpravy a následné velké otevření.

zdroj: youtube.com/matthew roberts
Zdroj: sf.curbed.com , zdroj titulní fotografie: foto: fortune.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]