0

sdílení

VIDEO: Lexus své auto pokryl LED světly a výsledek stojí opravdu za to

Michal Ondro / 10. prosince 2016 / Zajímavosti

Toto auto si pravděpodobně nebude moci koupit nikdo. Lexus 2017 je skutečně pokryt 41.999 LED světly a pokud by se někdy dostal na cesty, pravděpodobně by šlo o nejvíce rozptylující auto světa. Své barvy totiž dokáže měnit během zlomku vteřiny. 

 

Auto pojmenované LIT IS vytvořil japonský Lexus ve spolupráci se společností VEVO, aby propagovaly nové video zpěvačky Dua Lipa s názvem „Be The One“ . Toto auto je skutečně výjimečné. Dokáže měnit svou barvu pouze pomocí lidských gest nebo hudby hrající v jeho okolí. Přesvědčit se o tom můžeš sám v tomto krátkém videu:

Tato unikátní spolupráce mezi automobilkou a společností VEVO dokazuje, že auta Lexus jsou skutečně uměleckým dílem, co se technologie a designu týká. Nám se to podařilo prezentovat za pomoci hudebního videa,“ nechal se slyšet jeden z členů PR týmu společnosti na stránce theverge.com.

lexus_lit_2foto: theverge.com

Bez pochyby jde o smělý a zajímavý projekt, který se již stihl setkat s nadšenými reakcemi, a to nejen u fanoušků automobilky nebo samotné zpěvačky. Není známo, zda s tímto nápadem přišel někdo z Lexusu nebo VEVO nebo zda je inspiroval nějaký teenager, když říkal, co by bylo skutečně „lit!“.

Jak to celé dopadlo? Zde si můžeš prohlédnout finální verzi zmíněného hudebního videa zpěvačky Dua Lipa. Varujeme tě, je možné, že po jeho shlédnutí chvíli uvidíš barevné fleky.

LED světla na autě jsou naprogramována tak, aby reagovala na hudbu a změnou barev se s ní dokonale synchronizovala. Toto dovoluje tzv. „Music Vis“ mód. Následně je tu ještě jeden mód, a to „Gesture“ mód, pomocí kterého je možné chování LED světel ovládat jednoduchými pohyby rukou.

Ano, tohle všechno zní opravdu zábavně, ale autu nebude s největší pravděpodobností nikdy umožněn vstup na silnice. Není možné, aby některá ze světových vlád takovou šílenost povolila. Pokud by se tak v některém z paralelních vesmírů stalo, auto by se na silnici chovalo jako jedna obrovská halucinace, která by způsobovala chaos a nehody všude, kde by se ukázala. Jedna obrovská pěkná halucinace.

No i tak se nám líbí. A co tobě? Ano, jde jen o čtyřdveřovou bonbónově zbarvenou „rozptylovačku“ epických rozměrů, ale musíme uznat, že tento projekt se skutečně povedl.

Zdroj: theverge.com , zdroj titulní fotografie: icdn-6.motor1.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]