Vesmírný národ Asgardia začíná dobývat vesmír a nabízí místo na své vesmírné základně

Richard Vitkovský / 16. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: twitter.com

Asgardia je společenství lidí, které má jeden cíl, a to žít v míru mimo naší planetu, kde si vytvoří vlastní dokonalou civilizaci, od které má ta naše daleko. Cílem uskupení je být uznáno jako vlastní stát. V čele vesmírného národa stojí jeho zakladatel doktor Igor Ashurbeyli, který byl pravomocně zvolen členy seskupení. Možná příští stát chystá vlastní vládu a momentálně má smělé plány, do kterých patří vlastní stanice na naší oběžné dráze a časem i na Měsíci.

Neobvyklý pokus založit si vlastní vesmírnou civilizaci se zrodil v hlavě doktora Igora Ashurbeyliho v roce 2016. Plánem je expandování do otevřeného vesmíru. Na webové stránce byla možnost registrovat se jako občan, avšak po obrovském zájmu v průběhu dnů byly registrace pozastaveny. Zakladatel následně požádal o ověření identity všech registrovaných a vyhlásil volby hlavy budoucího státu, které samozřejmě vyhrál. Na oplátku slíbil reprezentovat nově vzniklé společenství všemi silami a při dosažení uznání podoby samostatného státu. Ve druhém kole ověření identity se počet Asgardianů zúžil.

Asgardia a její odvážné plány

Plány společenství byly představeny tento týden na konferenci v Hong Kongu. Kromě výše uvedeného chtějí letos vypustit první vlastní mini satelit Asgardia-1. Ten bude obsahovat půl terabajtový pevný disk a bude kroužit na naší oběžné dráze přesně 5 let. A jaký je účel vypuštění satelitu?

Asgard

zdroj fotografie: ashurbeyli.eu.com

Každý z virtuálních obyvatel Asgardie bude moci nahrát do paměti satelitu „až“ 300 kilobajtů dat. Uložení údajů bude zdarma pro 1,5 milionu uživatelů.

„Toto jsou historické dny a vaše jména a údaje zůstanou navždy v paměti vesmírné civilizace, protože budou uloženy na každý nový satelit, který Asgardia vypustí,“ nadšeně vyřkl zakladatel. Pro mnohé lidi světa bylo toto seskupení virtuální hrou. Vypadá však, že se mýlili, protože společnost se chystá vytvořit opravdu obrovskou vesmírnou stanici.

Asgard

zdroj fotografie: twitter.com

Velké sousto? Možná ano, protože podle konceptu, který můžeš vidět, je stanice spíše vesmírným městem. Jak ho hodlají realizovat se zatím neví. Jelikož podle obrázku vybudovat něco takto obrovského bude jen zbožným přáním. A je dost možné, že všechny tyto sny zůstanou jen sny ve virtuálním světě.

Aby toho nebylo málo, můžeš se stát dokonce i součástí vlády nové říše. Toužil jsi být ve vládě? Tak máš možnost, která se možná nikdy nezopakuje. Jelikož je zde cíl do půl roku vytvořit vlastní parlament. Musí tě však podpořit 10 000 obyvatel.

Počet obyvatel Asgardie přesáhl číslo 190 000, čímž se zařadili na 185. místo v žebříčku zemí podle počtu obyvatel. Jak celé toto dobrodružství nakonec skončí? Stane se toto seskupení skutečným státem?

Zdroj: iflscience.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]