Veronika Šubrtová: Na trhu mi chybělo propojení online světa s offline světem

Hana Šormová / 13. dubna 2017 / Business

zdroj: archív: Veronika Šubrtová

Pracovat sám na sebe přináší možnost nejenom neomezeně cestovat, ale také se věnovat projektům, které podnikatele opravdu baví. S Veronikou Šubrtovou jsme si na dálku v následujícím rozhovoru popovídali nejenom o jejím chystaném projektu Wild Culture. Prozradila nám, kde se zrodil nápad na tento cestovatelský projekt napojený na svět online marketingu.

 

Verčo, já na tebe prozradím, že aktuálně se nacházíš v Maroku, ale brzy se přesouváš do Španělska a zdaleka to není tvá letošní jediná cesta. Co máš za práci, že můžeš tolik cestovat?

Živím se prací online, konkrétně správou sociálních sítí, online marketingem. Stavím weby na WordPressu, mám vlastní travel blog, natáčím a fotím. Jsem takový ten online kreativec. :)

 

Takže jsi podnikatelka na volné noze? Něco jako digitální nomádka. Vždycky ses chtěla takto osamostatnit, nebo máš i zkušenost jako zaměstnanec na plný úvazek.

Dalo by se to tak nazvat. :) Jsem živnostník na cestách. Ano, vždycky jsem toužila po tom dělat sama na sebe. Baví mě dávat život novým projektům, myšlenkám a nevázat se nějakými korporátními pravidly. Ve větších firmách bohužel není tolik svobody. Pokud to tedy nemají nastavené geniálně, jako TOP firmy typu Google, Facebook a jiné. Čím větší firma, tím větší počet lidí, kteří tvou myšlneku musí schválit.

Já ráda konám rychle, když to stojí za to. Nicméně během studia jsem prošla několika pracemi. Učení tance už byl takový malý náznak toho, že chci dělat na sebe. Ale zkusila jsem si i klasickou práci v kanceláři menší PR agentury. Bylo to super, nemůžu říci, že by to bylo špatné. Nadchnul mě především kolektiv a možnost nahlédnout pod pokličku oboru, do kterého jsem se chtěla pustit více sama za sebe.

 foto: archív Veroniky Šubrtové

 

Pracovních aktivit máš celou řadu. Focení, správa sociálních sítí, “výstavba webů” a točení. Čím nejvíce se zabýváš? Respektive, o co je mezi klienty největší zájem.

Největší část mé pracovně zabírá online marketing a správa sociálních sítí. Hned za tím jsou weby. Fajn na mém rozsahu je možnost klientovi poskytnout i konzultace napříč těmito tématy. Tím společně naleznout cestu, jak a kam se posunout dál. :)

 

Ještě bych se vrátila k tomu natáčení. Pochlub se nějakou zajímavou zakázkou, kterou jsi natáčela. Reklama nebo nějaký cestovatelský dokument?

Jedná se o videa pro konkrétní firmy v různých oborech. Naposledy jsem třeba dávala do kupy video pro web Pesar.cz. Oni je následně využijí pro svůj web nebo videa pro firmu Essenté, která slouží pouze pro jejich kosmetičky. Na žádném cestovatelském dokumentu jsem se zatím nepodílela. Možná ale přijdu brzy s vlastním dílem, kdo ví. :)

 

Kromě cestování a všech pracovních činností se účastníš i různých společenských aktivit. Loni jsi byla organizátorkou akce Ukliďme Česko. Přibliž čtenářům, o co se jedná?

Skvělá akce! Ukliďme Českou vyzve jednou ročně celou Českou republiku k úklidu. Máte možnost se účastnit konkrétní úklidové akce ve vašem okolí nebo se pustit do role organizátora. Vše najdete u nich na webu.

verca3Chorvatsko není jenom o plážích, foto: archív Veroniky Šubrtové

 

Bude letos další ročník této jistě záslužné činnosti? Jsi zase organizátorkou?

Hromadný úklid se koná 8. dubna. Já v tu dobu budu zrovna na cestě pěšky směr Santiago de Compostela. Nicméně věřím, že někteří z mých čtenářů se toho letos po mé výzvě ujmou za mě. :)

 

Spolu s dalšími kamarádkami nyní rozjíždíte další cestovatelský projekt nazvaný Wild Culture. O čem to celé bude?

Jedná s cestovatelskou komunitu a web Wild Culture. Určen je pro všechny, kteří rádi cestují, rádi se učí novým věcem a potkávají se. Chceme propojovat tyto lidi online, ale i offline na různých přednáškách, akcích, výletech, workshopech. Kromě toho bude Wild Culture zastřešovat top tvůrce online obsahu spojeného s cestováním a propojovat je s klienty v této oblasti. Dost se na to těšíme!


To zní skvěle. Chcete pořádat i nějaké vlastní cestovatelské festivaly nebo přednášky?

Rádi bychom pořádali panely na jednotná témata a workshopy, které budou spojené s cestováním a meet-upy. :)

 

Co vás vlastně vedlo k vytvoření tohoto projektu?

Mně na trhu chybělo propojení cestovatelů spojené s nějakou výukou, které by bylo tak nějak víc cool – na pohodu, nic strojeného a které by kromě online světa propojilo lidi i víc offline. Tím myslím formu typu eventu (události), na který bych já osobně šla.

Zároveň jsem si všimla, že dost tvůrců obsahu si neví rady, jak správně dělat online marketing kolem svých aktivit, jak postavit web, aby byl mobile responsive nebo jak se prodat potenciálním klientům. Vznikla myšlenka, nová přátelství, pak se daly hlavy dohromady a Wild Culture je na světě.

verca5Foto: archív Veroniky Šubrtové

 

Tak držím palce, ať se zadaří. Prozraď na závěr, kam povedou tvoje další kroky v roce 2017? Ať už ty toulavé cestovatelské nebo i kariérní.

Povedou za lepším já, na tom se maká každý den. :)  Jinak po Maroku směr Španělsko, zpět do milovaného Porta. Pak na kus léta domů do ČR, na skok do Rakouska, a pak snad USA. Dál už nevidím. :)

 

Verčo, jménem redakce Startitup.cz ti chci poděkovat za rozhovor a ať nadále bezpečně cestuješ.

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]