Vědecky prokázaná technika, díky níž se cokoliv naučíš o 50 % snadněji

Henrieta Balázsová / 10. června 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Ať se ti to líbí nebo ne, život každého úspěšného člověka je o každodenním vzdělávání se. Na světě neexistuje nikdo, kdo by ovládal vše a ti nejmoudřejší lidé vědí, jak důležité je neustále se učit něco nového. Čím dříve se však něco naučíš, tím spíše můžeš přejít k učení se něčeho dalšího. A přesně s tím ti může pomoci následující technika.

Autorem této metody je profesor chirurgie na Harvardu, Dr. B. Price Kerfoot. Bylo prokázáno, že díky ní se dokážeš naučit cokoliv až o 50 % jednodušeji. Technika je přitom ideální k zapamatování si různých faktů či na rozšiřování slovní zásoby, ať už v našem nebo cizím jazyce.

Vše, co musíš udělat, je napsat si heslovitě informace, které se chceš naučit, na malé kartičky. Snaž se, aby šlo vždy ideálně o 1 slovo, maximálně o několik slovních spojení. Na druhou stranu této kartičky si napiš otázku příslušející k danému slovu nebo jeho překlad. Například:

Rub kartičky: Ve kterém roce se narodil XY? Její líc: 18xx

Rub kartičky: Jak se řekne učení anglicky? Její líc: learning .

pexels.com

Nyní si připrav 2 krabičky a všechny karty vhoď do jedné z nich (ideálně složené, abys po vytažení spatřil nejprve otázku, a ne odpověď :)). Pokud odpovíš správně, kartu přendej do druhé krabičky. Pokud odpovíš nesprávně, ponech ji v první.

Trik této metody spočívá v tom, že si opakuješ a neustále se vracíš jen k těm věcem, které ještě neovládáš, zatímco při „obyčejném“ učení tvou pozornost rozptylují i ​​ty, které již víš. Tím vlastně zabíjíš čas a tvé učení se stává neefektivní.

Teorii tedy znáš, nyní je čas přenést ji do praxe.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]