0

sdílení

Vědci zjistili, že sklenice červeného vína má stejný účinek jako hodina ve fitku

Miroslav Lukáč / 18. února 2017 / Zajímavosti

Věřím, že jsi už určitě zažil ten pocit, když se ti po náročném dni vůbec nic nechce, a už vůbec ne cvičit ve fitku. A teď si představ, že to není nutné, protože nejnovější výzkumy zjistily, že stačí, když hodinu pocení ve fitku vyměníš za jednu skleničku vína. 

 

Univerzita Alberta v Kanadě provedla výzkum, jehož výsledkem bylo potvrzení přítomnosti složky resveratrol (přírodní antioxidant) v červeném víně. Účinky na zdraví jsou stejné jako při aktivním cvičení. Pomáhá zlepšit fyzickou výkonnost, srdeční činnost a zvyšuje sílu svalové hmoty stejným způsobem jako cvičení ve fitku.

zdroj: belaireterrace.com

Podle vedoucího výzkumu, Jasona Dycka, tato zjištění pomohou především těm, kteří z různých důvodů nejsou schopni cvičit. Diskuze ohledně pozitivních vlivů červeného vína na zdraví člověka byly výzkumníky zdokumentovány a zaznamenány.

Studie ukázaly, že ti, kteří vypili denně sklenici červeného vína, jsou méně náchylní na vznik demence nebo rakoviny. Dále prokázaly, že pozitivně působí na srdce, proti stárnutí a také dokáže regulovat hladinu cukru v krvi.

zdroj: brightside.me 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]