Vědci zjistili, proč jsou inteligentní lidé mizerní ve vztazích

Juraj Metke / 4. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: EXEC.IR

Vyznat se v lásce je občas velmi složité. Inteligentní lidé to mají ale ještě o něco složitější. Proč je tomu tak?

Analyzují pocity obou stran – své i jiných lidí

Inteligentní lidé jsou skvělí ve shromažďování informací a vyvozování závěrů. Je to pro ně výhoda, ale zároveň i nevýhoda, protože jsou náchylnější uprchnout ze vztahu při prvním náznaku problému. Nedorozumění? Hádky? Je mi líto, ale nejsme pro sebe stvořeni … Sbohem!

Potřebují více času, aby se otevřeli někomu jinému

Mozek se nikdy nezastaví a už vůbec nepřestane odhalovat množství detailů a důvodů, proč některé věci nemusí jít podle představ. Výsledkem je, že inteligentní lidé se jen těžko otevřou ostatním – vědí a chápou, že jakýkoli vztah je riziko. To je důvod, proč se často zdají příliš chladní a odloučení, i když tomu tak není.

Apple CEO Steve Jobs holds up the new iPod Nano after introducing it at an event in San Francisco, California in this September 7, 2005 file photo. Apple Inc co-founder and former CEO Steve Jobs, counted among the greatest American CEOS of his generation, Died on October 5, 2011 at the age of 56, after a years-long and highly public battle with cancer and other health issues. REUTERS / Lou Dematteis (UNITED STATES - Tags: OBITUARY BUSINESS SCIENCE TECHNOLOGY)

Odvolávají se na předchozí zkušenosti

Další past do které se inteligentní lidé chytili. Věci, které jim zruinovaly jejich předchozí vztahy nejsou vázány k tomu, aby to tak udělali znovu. Nicméně, oni si to jen těžko uvědomují. Velmi dobře si pamatují jak bolestivý byl poslední rozchod s milovanou osobou. Podvědomě tak přenášejí své nepříjemné zkušenosti na osobu, se kterou jsou v současnosti.

Být svobodný / á je jejich vědomá volba

Bohužel je to fakt. Inteligentní lidé vědí, že je snazší a pohodlnější být svobodný než být s osobou, která „není jejich“. Je to jejich vědomé a dobře promyšlené rozhodnutí. Většinu času jsou tito lidé sami ne kvůli okolnostem, ale protože prostě chtějí být. Cítí se prostě skvěle když jsou jen sami se sebou.

bill-gates-jpg
zdroj: vedelisteze.sk , zdroj fotografií: exec.ir
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]