0

sdílení

Vědci dokázali, že cestování dokáže zvýšit mozkovou kapacitu

Henrieta Balázsová / 15. února 2017 / Zajímavosti

Nejnovější studie prokázaly, že cestování nerozšiřuje jen tvoje obzory, ale i tvou mysl. Pokud jsi tedy dosud váhal, neztrácej další čas, sbal si kufry a vydej se poznávat nové země, nové kultury a nové lidi.

 

První krok: žádné výmluvy

Když posloucháme lidi vyprávět o jejich cestovatelských zážitcích, mnohdy si řekneme: „Kéž bych i já mohl odejít, ale …“ A následují výmluvy týkající se práce, placení účtů či rodiny. Pravda je však taková, že kdo nechce, hledá důvody a kdo chce, hledá způsoby. Pokud cestovat opravdu chceš, způsob si určitě najdeš.

Nic není zdarma

Samozřejmě ani cestování. Téměř každý má nějaké cestovatelské sny a pokud si zrovna nemůžeš dovolit cestu do Vietnamu, dopřej si alespoň návštěvu města v sousední zemi.

Aby sis však mohl splnit i ty náročnější cestovatelské sny, se šetřením začni co nejdříve. Zkus si udělat analýzu svých výpisů z účtu a přemýšlej, zda bysněkteré výdaje nemohl zredukovat. Určitě najdeš něco, čeho by ses byl ochoten vzdát proto, abys mohl nasát atmosféru místa, o kterém už dlouho sníš. Šetření ti sice potrvá několik měsíců, možná dokonce let, ale výsledný pocit zato určitě stát bude.

Zdroj: pexels.com

Cestování zvyšuje naši mozkovou kapacitu

Paul Nussbaum z univerzity v Pittsburghu svou studií potvrdil, že cestování opravdu vede ke zvýšení mozkové kapacity. Mimo jiné také snižuje hladinu stresu, a to tím, že nás vytrhává z denní rutiny a mozek tak začíná pracovat jinak. Dokázalo se také to, že během cestování se v mozku vytvářejí nová spojení, díky nimž se následně zvyšuje naše schopnost kognitivního myšlení.

Cestování otevírá mysl

Tým Williama Madduxe zjistil, že lidé se stávají mnohem kreativnější, když jsou dočasně začlenění do jiných kultur. Člověk toho totiž v těchto situacích chce „nasát“ co nejvíce, otevírá svou mysl na maximum a právě důsledkem toho do ní začnou proudit nové a nové nápady, které by ti doma možná nikdy na mysl nepřišly.

Co víc dodat – kam máš v nejbližší době namířeno?

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]