0

sdílení

V Ústí nad Labem se uskuteční první startup festival

/ 13. října 2016 / Business

První ústecký festival startupů chce své studenty inspirovat a udržet v regionu. Nutno podotknout, že bude skutečně nabitý.

 

V poslední době je o různých startup akcích slyšet čím dál více. Není ani divu, protože nabízí pro talentované lidi slušnou budoucnost a splnění snu. Také Ústí nad Labem okusí vůbec první startupovou akci, kterou pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK). Festival se uskuteční v prostorách Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra již 19. října letošního roku, přičemž studenti se setkají se zástupci začínajících firem i globálních společností jako je Google, Microsoft či Airbnb.

fest

Ústeckého festivalu se konkrétně zúčastní více než 20 firem různých oborů, přičemž jejich zástupci se s návštěvníky podělí o své začátky. „Inspirovali jsme se u podobných akcí v Praze, Brně i v západní Evropě, kde jsou tato setkání velmi populární. Chceme studenty namotivovat, popíchnout, aby  své nápady realizovali a rozběhli vlastní podnikání,“ říká ředitel ICUK Tomáš Siviček.

A co že je smyslem celého festivalu? „V první řadě podpora podnikání. Cílíme ale na studenty, protože právě je chceme udržet v Ústí nad Labem i po skončení studia. Když tu studenti založí vlastní firmu, nejenže vytvoří pracovní příležitosti a posílí ekonomiku regionu, ale především neodejdou jinam, jak se  často stává,“ doplňuje za spolupořadatele rektor UJEP Martin Balej.

Festival začínajících podnikatelů je navržen interaktivně. Studenty mají inspirovat nejen příběhy úspěšných startupů či zkušenosti již zavedených firem, ale připraveny jsou pro ně i kreativní dílny. Čeká je například dílna marketingu pod vedením oficiálního trenéra Apple, v níž si účastníci vyzkouší prodat svůj výrobek či nápad. Studenti se také mohou přiučit, jak se tvoří mobilní aplikace, potrénují imaginativní myšlení anebo se dozvědí, jak a kde pro svůj nápad získat peníze.

Pamatujeme i na spárování těch, co něco umí, mají nápad a chtěli by něco podniknout. A využijeme k tomu již zavedený start-up Retrobox a jeho fotobudku. Účastníci napíší na cedulku, co jim schází, v čem vynikají atp. A nechají se zvěčnit fotobudkou. Na speciální nástěnce s fotkami se poptávka a nabídka propojí,“ říká hlavní organizátorka FestUpu Tereza Váňová z Inovačního centra Ústeckého kraje.

Celý program festivalu lze najít na webu www.festup.cz

zdroj informací a obrázků: tisková zpráva
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]