V tomto úžasném parku se ze všeho vyskáčeš v korunách stromů

Rudolf Nečas / 31. března 2017 / Eko

zdroj: studiodror.com

Klasické parky s obyčejnými houpačkami se můžou jít zahrabat.

Představ si, že během své procházky lesem bys mohl prozkoumat skryté cestičky mezi korunami stromů, houpat se v hamace a skákat na obrovských trampolínách. Architektonické studio Dror představilo vizi nového městského parku pro tureckou metropoli Istanbul, v níž existuje málo zelených míst. Jeho cílem je „navrhnout milostný příběh mezi lidmi a přírodou.“ Jejich park má být protkán cestičkami a najdeš v něm několik houpaček, hamak a trampolín.

foto: studiodror.com

Design přeměňuje existující zelené místo umístěné přibližně 10 kilometrů severně od centra Istanbulu. Řešením bylo zachovat stávající lesní život a doplnit ho o nádherné a netradiční stavby, které lidem přinesou relax, ale i zábavu. Návštěvníci v parku najdou cestičky a místa k odpočinku, ale i několik překvapení. Park sestává z pěti hlavních zón, z nichž každá dokáže nabídnout něco jiného. V zóně Loop najdeš houpačky a hamaky zavěšené nad zemí, Pool ti zas nabídne obrovské bazény s míči inspirované tureckými trhy s kořením.

Chodník se vlní dále mezi stromy a dovede tě až do zóny s názvem The Chords, kde dominují obrovské kulaté trampolíny. Cestička v The Grove připomínající bludiště obklopená sochami má podporovat dobrodružného ducha a objevování nového. „Fontána Čistoty“ má tvar kostky, z jejíchž čtyř stran teče voda. Používá senzor a hydraulický píst pro otevření přístupu, díky čemuž do ní můžeš vejít, čímž se ocitneš v místnosti, kde budeš zcela obklopen vodou.

foto: studiodror.com/studiodror.com

 

foto: studiodror.com

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]