V těchto honosných evropských zámcích můžeš strávit noc, i když nemáš modrou krev

Marianna Mikešová / 19. května 2017 / Architektura

zdroj: facebook.com

Majestátní historické budovy, kouzelné věžičky či nábytek, za který by se nestyděla ani anglická královna. To vše vídáme jen ve filmech nebo na prohlídce hradních muzeí. Každý z nás však alespoň jednou zatoužil vyzkoušet si, jaké to je být obklopen luxusem. V těchto hotelech o tom nemusíš snít, ale vyzkoušíš si to na vlastní kůži!

Ashford Castle, Cong, Irsko

Ikonická silueta hradu ze 13. století je ztělesněním všech představ o honosném sídle irských lordů. Řeč ztratíš už při pohledu na hrad a jeho velkolepý 350 akrový pozemek tvořený z části lesem, na kterém se určitě kdysi páni domu proháněli na svých koních a pořádali hony na zvěř.

Přestože okolní irská příroda zůstala nezměněna, hrad Ashford nedávno podstoupil renovaci v hodnotě 75 milionů dolarů. Jeho interiér doplnila díla moderního irského výtvarného umění, mramor a lustry a stal se z něj 5* hotel snů s pohádkovým spa či golfovým hřištěm. Ceny za jednu noc se pohybují od 445 eur za noc.

 

 

foto: Ashford Castle

Castello di Monterone, Umbria, Itálie

Itálie je kouzelnými „zámeckými“ hotely přímo obsypaná. Jedním z těch nejkrásnějších je právě Castello di Monterone v Umbrii, která tě přenese do překrásného zeleného údolí Perugia. Historie tohoto zámku sahá až do 11. století, ale první renovace budovy se uskutečnily již v roce 1849, díky čemuž je dnes ve skvělém stavu.

 

foto: FB Castello di Monterone

Na hosty zde čeká 18 honosných pokojů, z nichž každý má svůj unikátní příběh. Interiéru dominují kamenné stěny, dřevěné stropy a obrovská okna, ze kterých je výhled do zámecké zahrady s více než 20 různými druhy růží. Návštěvník si tu užije luxusní bazén a dokonce turecké lázně a samozřejmě skvělou gastronomii. Ceny za pokoj se pohybují od 100 eur za noc.

Chateau Herálec, Herálec, Česko

Za královským luxusem však nemusíš jezdit daleko. Jeden romantický unikát najdeš i v Česku na Vysočině. Tento region má nejvyšší počet památek zařazených do UNESCO a je typický překrásnými panoramaty a pohádkovými lesy. Hotel Chateau Herálec pochází ze 13. století a v minulosti byl sídlem biskupů i aristokratů.

 

foto: Chateau Herálec

Dnes se můžeš jako aristokrat cítit v tomto 5* hotelu i ty. K hradu patří privátní anglický park z 18. století, restaurace s českou kuchyní a také luxusní lázně L’Occitane. Klenotem hotelu je jeho královský pokoj, který má dokonce vlastní tajnou věž! Cena za běžný pokoj se pohybuje od 5 tisíc korun za noc.

Leeds Castle, Kent, Anglie

Když mluvíme o hradech, určitě nesmíme opomenout jednu z „hradních“ velmocí, tedy Anglii. Majestátní hrad Leeds má neskutečnou historii a v minulosti byl domovem významných panovníků včetně krále Jindřicha VIII. a jeho ženy Kateřina Aragonské. Dnes neztrácí nic ze své velkoleposti, stále ho obklopuje jezero a 500 arů pozemků. Je jednou z top turistických atrakcí.

 

foto: FB Leeds Castle

Nemusíš však zůstat jen při prohlídce, ale rovnou si tu zabookuj noc, například rovnou v hradní věži ze 16. století, která tě překvapí útulným interiérem a krbem. Pokud však hledáš ještě větší dobrodružství, můžeš přespat i v jednom ze středověkých stanů v hradní vinici. Není to však kempinkový stan, ale obydlí s královskou postelí a kožešinovými dekami. Za pokoj zaplatíš od 164 dolarů a za stan 112 dolarů.

Schloss Leopoldskron, Salzburg, Rakousko

Zámecký luxus najdeš i v sousedním Rakousku, které je známé překrásnými zámky, a to nejen ve Vídni. Jeden z nejkrásnějších se nachází v Salcburku a jde o rokokový palác z 18. století, ve kterém přebývali významní biskupové a šlechtici. Později se však proměnil na honosný hotel s 55 prostornými pokoji a 12 luxusními apartmány.

foto: FB Schloss Leopoldskron

Vše v hotelu působí přímo pohádkovým dojmem a jako většina rakouských zámků nápadně připomíná scény z filmu Sissi. Natáčel se tu však jiný film s názvem The Sound of Music. Na návštěvníka tu opět čeká klasická idylka v podobě idylického jezírka, 17 arů zelených pozemků, zámecké zahrady a navíc výhledu na hory a pevnost Hohensalzburg. Cena za pokoj se pohybuje od 126 dolarů za noc.

Culzean Castle, Ayrshire, Skotsko

Rozlehlé skotské pláně byly v minulosti dokonalým místem pro stavbu majestátních kamenných hradů, z nichž se mnohé zachovaly dodnes. Ve skotském Ayshire najdeš na útesu jeden z těch nejmalebnějších. Hrad Culzean postavili v roce 1792 a vybavili ho překrásnou neoklasickou knihovnou, královskými místnostmi a salonkem, ze kterého je výhled na ostrov Isle of Arran.

 

foto: FB Culzean Castle

V centru budovy stojí majestátní oválné schodiště, které osvětluje skelná kupole. Nechybí klasika v podobě jezírka, vinic a několika zahrad. Všechno to korunuje nezaměnitelná drsná skotská příroda a kultura. Hrad Culzean je skutečně historickým klenotem, a to odrážejí také ceny pokojů, které se pohybují od 425 dolarů za noc.

Zdroj: edition.cnn.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]