V Šanghaji vyroste vertikální farma, která nakrmí 24 milionů lidí

Timotej Vančo / 16. dubna 2017 / Eko

zdroj: sasaki.com

Jak propojit bydlení na venkově s bydlením ve velkoměstě? Firma Sasaki se snaží tyto dvě odlišné věci spojit do jedné a zatím jim to jde výborně.

Mezinárodní architektonická firma Sasaki nedávno představila plány na velkolepé 100 hektarů velké městské farmy, které budou zasazeny do mrakodrapů v Šanghaji. Bude to velká zemědělská laboratoř, která bude splňovat potřeby potravinového zabezpečení pro téměř 24 milionů lidí. Zároveň to bude místo, které se proslaví svou inovací, jedinečností a novým stylem zemědělství.

Sunqiao Urban Agricultural District je jedinečná v propojování vertikálních farem, které se vejdou na mnoho betonových opuštěných ploch sídlišť a v propojování zeleně spolu s lesklým kovem a sklem. Ve městě jako je Šanghaj, kde ceny nemovitostí stoupají do neskutečných výšek, je pro běžného zákazníka více vyhovující investice do vertikálního bydlení. Tyto vertikální budovy budou mít vlastní zahrady, skleníky, sady a knihovny. Projekt také zahrnuje různé možnosti propojování vodních ploch a jezer spolu se zelení a parky.

 foto: sasaki.com

Tento zajímavý projekt byl navržen tak, aby dokázal nabídnout kromě místa k odpočinku i potraviny pro místní obyvatele. Firma Sunqiao se již dlouhodobě zaměřuje na udržitelné zemědělství, které je podle nich klíčovým prvkem pro růst měst.

„Tímto projektem se snažíme aktivně podporovat udržitelnou zeleň a zároveň zvýšit kvalitu života ve městě. Tento systém bude také podporovat komunitní restaurace, trhy nebo kulinářské akademie, kde budete moci sdílet své vlastní zkušenosti. Také musíme myslet na to, že se města nadále rozšiřují. My se snažíme venkov a město spojovat. Například i tím způsobem, abyste si jako obyvatelé sídliště mohli vypěstovat vlastní zeleninu, „ vysvětluje Sasaki.

 foto: sasaki.com

Návštěvníci tohoto areálu budou moci cestovat přes různé interaktivní skleníky, muzea vědy nebo i vodní systémy. V těchto zajímavých atrakcích budou moci potkat technologie zaměřené na udržení zdravého životního stylu ve městech. Zároveň tam budou probíhat různé workshopy s cílem vzdělávání dětí v zemědělských technikách.

Zdroj článku: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]