0

sdílení

V Praze vznikla aplikace, díky které zaparkuješ snadněji, rychleji a místo si rezervuješ online

Linda Cebrová / 10. února 2017 / Startupy

Pokud se den co den trápíš s hledáním místa na parkování v přeplněném městě, je tu appka, která ti ušetří nervy. Zaparkuju.cz celý proces parkování výrazně zefektivňuje. 

 

Přímo u nás Praze vznikla aplikace, která ti výrazně zjednoduší celý proces parkování v centru. Momentálně se startup zaparkuju.cz se svou aplikací zaměřuje především na hlavní město České republiky. Systém je zaměřen na lepší orientaci v parkovacích zónách, nabízí i detailní informace o cenách a typech zón. Uživatel tak najde vše na jednom místě.

zdroj fotografie: facebook.com/pg/zaparkuju.cz

V této aplikací ti stačí jen tři kliky a máš všechno vyřízené a zaplacené. Nic takového jako zjišťování, ve které parkovací zóně se nacházíš nebo opisování SPZ, zde není nutné. Jednoduše se jednou zaregistruješ a při dalším parkování se informace automaticky předvyplní. Pokud máš ten „problém“, že střídáš auta, ve kterých jezdíš, můžeš si jich zaregistrovat několik. V appce se mezi nimi jen překlikneš.

zdroj fotografie: facebook.com/pg/zaparkuju.cz

Platba za pár sekund

Tým stojící za touto aplikací už připravuje i vlastní platební bránu, která bude v aplikaci přímo integrována. Díky tomuto kroku se celý proces ještě více urychlí a zautomatizuje. Lidé tak konečně nebudou muset v zimě šaškovat u parkovacích automatů, vše vyřídí z auta přes smartphone.

zdroj fotografie: facebook.com/pg/zaparkuju.cz

Systém aktuálně zobrazuje všechny moderní parkovací zóny, v nichž bez problémů zaplatíš online. O svém potenciálním parkovacím místě dostaneš ještě před zaparkováním všechny potřebné informace. Nejenže tě aplikace na místo přesune, ale uvidíš i to, zda je k dispozici ZTP místo nebo info o zákazech a podobně.

Parkovací místo si můžeš i předem zarezervovat

zdroj fotografie: facebook.com/pg/zaparkuju.cz

Pokud tě otravuje každodenní hledání místa a na parkoviště přijíždíš vždy s malou dušičkou, jestli bude něco volného, možnost rezervace se ti určitě zalíbí. Online lze zkontrolovat aktuální obsazenost parkoviště, výběr místa a následně ho rezervovat. Vývojáři totiž spolupracují se soukromníky, kteří jsou ochotni své místo pronajímat. Ty jsi tak za místo pohodlně zaplatíš a rezervaci můžeš dokonce udělat až 30 dní dopředu. Tato funkce bude však až ve druhé verzi appky. Současnou verzi si můžeš stáhnout ZDE .

zdroj: zaparkuju.cz
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]