0

sdílení

V nabídce Xiaomi už můžeme najít i brýle! Tato novinka dokáže ochránit zrak filtrováním modrého světla a UV záření

Matúš Mitro / 19. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: MyD­ri­vers

V dnešní době mnoho lidí stráví celé hodiny u počítačů nebo smartphonů, což může vést k různým problémům jako je zhoršený zrak nebo únava očí. Tyto problémy jsou způsobeny škodlivým vlivem modrého světla, které vyzařuje z obrazovek zařízení, a UV záření. Xiaomi ale myslí i na zrak svých zákazníků a představilo fantastickou pomůcku.

 

Brýle B1 z rodiny RoidMi dokážou odfiltrovat až 35% modrého světla, které na oko dopadá z obrazovek zařízení a na 99,99% také ochrání zrak uživatele i před UV zářením. Jak je u Xiaomi zvykem, i takový kousek z jeho produkce přichází v jednoduchém balení. To se uvnitř rozděluje na tři části, v nichž je uložena modulární konstrukce novinky.

Xiaomi brýle-8zdroj fotografie: MyDrivers

Po otevření krabice se naskýtá pohled přímo na brýle, krabičku s ručkami a samostatné balení sedel na nos. K dispozici má být i čistící hadřík. V balení je také jednoduchý návod na montáž jednotlivých částí. Část balení s držadly neobsahuje pouze jeden pár, ale hned dva! Jeden z nich tvoří ručky s klasickou patinou a rámem, zatímco druhá dvojice je odolnější a vyrobena z protiskluzového materiálu.

Xiaomi brýle-2zdroj fotografie: MyDrivers

Nejmenší krabička skrývá dvojici sedel na nos, které s konstrukcí spojuje pouze silný magnet. K dispozici jsou dvě standardní velikosti sedel, aby mohl uživatel brýle nosit pohodlně, i když má větší nos. Brýle RoidMi B1 vypadají spíše jako dekorativní doplněk bez čoček, protože skla jsou potažena pouze speciální vrstvou, která zabraňuje průchodu modrého světla a UV záření. To z nich dělá nepříliš vhodný doplněk pro ty, kteří musí nosit dioptrické brýle.

Xiaomi brýle-4zdroj fotografie: MyDrivers

Při jejich výrobě využilo Xiaomi velmi dobrý materiál s vysokou houževnatostí a odolností proti opotřebení, který je zároveň velmi lehký a váží pouze 21 gramů. S touto hmotností nebudou uživateli na nose překážet ani po několika hodinách nošení.

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]