0

sdílení

V Kanadě otevřou nejdelší turistickou trasu, na níž jsou zakázána auta

Simona Hanzelová / 7. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: inhabitat.com

O Kanadě je známo, že disponuje překrásnou přírodou a je doslova rájem pro všechny příznivce outdoorových aktivit. V zemi plánují letos dobudovat poslední kilometry nejdelšího turistického chodníku, jaký ve světě nemá obdoby. 

 

Práce na obrovském turistickém chodníku protínajícím celou zemi, který má sloužit všem běžcům, turistům, cyklistům a dalším outdoorovým nadšencům, v Kanadě začaly již v roce 1992. Jedinečný projekt s názvem The Great Trail se letos konečně dostal do finální fáze.

K dnešnímu dni má celá turistická trasa délku až 20 000 kilometrů, přičemž 26% z ní se nachází na vodě. Podle internetové stránky tohoto projektu žije až 80% obyvatel Kanady ve vzdálenosti jen 30 minut od tohoto velkolepého turistického chodníku, který se táhne od provincie Newfoundland až po Britskou Kolumbii. Práce na něm by se měly letos po více než dvou dekádách konečně ukončit.

the-great-trail-map-canada-1020x610
zdroj: inhabitat.com

Zatímco v evropských státech je kladen velký důraz na cyklistiku jako formu alternativní dopravy, The Great Trail pro Kanaďany představuje nejen možnost, jak se přepravit z jednoho místa do druhého bez zatížení životního prostředí, ale i příležitost užít si různé outdoorové aktivity a pokochat se přitom nezapomenutelnými kanadskými panoramaty. Milovníci chůze, turistiky, cyklistiky, pádlování, jízdy na koni, běhu na lyžích či snowmobilingu si tak přijdou na své.

Jednotlivé úseky vlastní, provozují a udržují místní organizace, provinční úřady, národní agentury, jakož i obce po celé Kanadě, které jsou zodpovědné za podporu chodníků v jejich regionu, a jsou nedílnou součástí projektu The Great Trail a hnací silou jeho vývoje.

the-great-trail-canda-1020x529
zdroj: inhabitat.com

Svou vlastní cyklostezku podél východního pobřeží plánují vybudovat i ve Spojených státech amerických, avšak nic se nevyrovná tomuto jedinečnému a sjednocujícímu projektu, který všem kanadským obyvatelům nabízí nejen řadu výhod, ale i nezapomenutelné zážitky.

zdroj článku: inhabitat.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]