0

sdílení

V Jižním Pacifiku zakázali dovoz nezdravého jídla

Miroslav Lukáč / 8. února 2017 / Zajímavosti

Rozhodnutí zakázat dovoz nezdravého jídla a spoléhat se jen na vlastní produkci a na to, co ti dá příroda, je chvályhodné. Především ze zdravotního hlediska, protože nezdravé jídlo obsahuje množství látek, které mohou způsobit mnohé zdravotní problémy. My dáváme určitě palec nahoru, co ty?

 

Ostrovy v Jižním Pacifiku zakázaly nezdravé jídlo pocházející ze západu s cílem podpořit výživnou stravu. V návaznosti na to může růst produkce organických a domácích potravin. Provincie Torba se rozhodla zcela zakázat dovážené potraviny s cílem stát se první organickou provincií ve Vanuatu, a to do roku 2020.

Torba je podle vůdce provincie, otce Luca Diniho, nejizolovanější provincie ostrovního státu Vanuatu. Žije tam kolem 10 000 lidí a většina se živí jako farmařením.

zdroj: inhabitat.com

Dini řekl, že odlehlé ostrovy jsou vystavovány vlivu nezdravého jídla, nejčastěji cukrovinkám, sušenkám, rybím konzervám a rýži. A to přestože ostrovy mohou vypěstovat ananasy, sladké brambory, papáju a lovit korýše, kraby a různé ryby. Dini věří, že tyto potraviny jsou mnohem zdravější.

Pro The Guardian řekl: „Je lehké uvařit nudle nebo rýži, ale nemají téměř žádné nutriční hodnoty, a proto nepotřebujeme jíst dovážené jídlo, pokud je na našich ostrovech dostatek organicky pěstovaného jídla.“

Dini také vede místní radu cestovního ruchu a od minulého týdne, s podporou jiných místních náčelníků nařídil, aby turistům v bungalovech nabízeli jen místní organické potraviny. Jeho cílem je do dvou let zavést právní předpisy, které zcela zakazují dovoz potravin ze zahraničí. Místní vláda ve městě Port Vila tuto Diniho myšlenku veřejně podpořila.

zdroj: inhabitat.com

V ostatních provinciích, které nezakazují konzumaci západních potravin, můžete vidět hezké mladé dívky, které mají kvůli cukru zkažené zuby. Nechceme, aby se to stalo i u nás, a také nechceme podporovat onemocnění, která pocházejí z nezdravé západní stravy,“ řekl pro The Guardian. „Pokud opravdu chcete žít v ráji, pak byste si měli vystačit s tím, co máte a pokusit se žít s přírodou.“

zdroj:  inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]