0

sdílení

V Dubaji vyroste pohybující se mrakodrap

Ľubica Račeková / 26. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: http://whatson.ae/David Fisher

Rotující mrakodrap má být postaven již v roce 2020 a pokud se v něm ubytuješ, uvidíš všechny světové strany z jednoho pokoje.

 

Plány na dynamický mrakodrap má město již od roku 2008. Zanedlouho se má stát skutečností. Představa, že jen z jednoho pokoje uvidíš zároveň západ i východ Slunce, je krásná, že? Nový mrakodrap se bude totiž otáčet o celých 360 stupňů. Jednotlivá patra budou postavena nezávisle na sobě kolem betonového středu konstrukce. Otáčet se budou na hlasový příkaz.

dailymail.co.uk

Další dubajský mrakodrap bude mít 80 pater a jeho výška bude něco přes 400 metrů. „Nikdy nebude vypadat stejně. Patra se budou otáčet velmi pomalu, nic nebude slyšet,“ řekl architekt projektu David Fisher.

David Fisher / dynamic architecture

Mrakodrap má být dokonce „eco-friendly“, mezi každým patrem totiž budou větrné turbíny a na střeše solární panely.

dailymail.co.uk

Tento dynamický zážitek nabídne exkluzivní služby, luxusní ubytování a zařízení pro cestovatele s nejmodernějšími technologiemi, ať už pro podnikání nebo pro zábavu,“ píše se na stránce hotelu. Architekt Fisher navrhl podobné budovy i v jiných částech světa, a to v Moskvě, Londýně, Miláně, Paříži, Římě, New Yorku a Miami.

Zdroj: dailymail.co.uk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]