Čech vymyslel domek, který jde na dračku i za velkou louží

Kristína Vavrová / 17. května 2017 / Architektura

zdroj: e-architect.co.uk

Architekt nadizajnoval nízkonákladový domek, který se dá postavit za 1 den a stojí méně než rodinná letní dovolená.

Vojtěch Valda v podstatě vymyslel stavebnici pro dospělé. První prototyp postavil sám autor kousek od Prahy a stál ho „jen pár šlupek“ – vešel do rozpočtu 30 tisíc korun. Možná si pomyslíš, že je to malá krabička, kde se sotva otočíš, domek však v sobě skrývá překvapivě mnoho prostoru.

zdroj: e-architect.co.uk

Sám architekt nazval domek „Malá Francie“, neboť barevností připomíná vlajku právě této země. Barvy nejsou jen na okrasu, ale mají i funkční hodnotu a názorně oddělují různé části příbytku. Vojtěch tyto barvy však nevybral kvůli tomu, že má rád Eiffelovu věž, ale nechal si poradit od psychologů.

zdroj: e-architect.co.uk

Ložnice je označena modrou, protože to je barva vhodná pro odpočinek a spánek. Obývák je jako světlá denní část domu vhodná pro setkání s přáteli či rodinou označena bílou. Kuchyň je červená – zde byl vhodný teplý odstín, protože v kuchyni se z hrnců kouří a vytvářejí se zde různé dobroty.

zdroj: e-architect.co.uk

Na domek bylo dohromady použito 21 panelů, které jsou spojeny prostřednictvím závitových tyčí. Díky tomu je příbytek velmi snadné a rychlé smontovat. Sám autor tvrdí, že vycházel z dlouholetých zkušeností, které kolem něho panují, a z jednoduchých návodů pro domácí kutily.

zdroj: e-architect.co.uk

Tento zajímavý příbytek si prorazil svou cestu do světa a v Americe mají v plánu vyrábět ho sériově. Všichni se ale zřejmě shodneme na tom, že to nebude zřejmě nejideálnější volba do tornádových oblastí.

Zdroj: objevit.cz

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]