V čem spočívá tajemství úspěchu Elona Muska?

Simona Hanzelová / 29. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: greatperformersacademy.com

Jak je možné, že pouze 45letý Elon Musk dokázal vybudovat čtyři multimiliardové společnosti ve čtyřech různých oblastech (software, energetika, doprava a letectví)?

Ve snaze vysvětlit Muskův úspěch mnozí poukazují především na jeho striktní pracovní etiku (pracuje až 85 hodin týdně), na jeho schopnost předvídat budoucnost a na jeho odolnost vůči okolí. Pravdou však je, že tyto vlastnosti má mnoho lidí. Pokud Musk v něčem jednoznačně vyniká, tak v tom, že se neorientuje pouze na jednu konkrétní oblast – má zkušenosti v oblasti fyziky, inženýrství, kosmického průmyslu, umělé inteligence a solární energie.

zdroj: Jalopnik

Elon Musk se rozhodně vymyká jakési konvenční moudrosti, která hovoří o tom, že pokud chceme být v něčem opravdu dobří, měli bychom se soustředit pouze na jednu konkrétní oblast. Musk toto nepsané pravidlo porušuje – studuje několik oblastí, vidí mezi nimi hlubší propojení, a své poznatky následně aplikuje na hlavní oblast svého zájmu.

Vypadá to tak, že pokud chceme zvýšit svou šanci na úspěch, měli bychom se soustředit na několik oblastí. Proč nám tedy každý říká, abychom se zaměřili pouze na jednu oblast?

Vzdělávání se ve více oblastech nám poskytuje obrovskou výhodu, protože většina lidí se zaměřuje pouze na konkrétní obor. Například, pokud jsi odborník v technologickém průmyslu, ale zároveň víš i hodně o biologii, máš mnohem větší šanci přijít s novými nápady.

Vraťme se však zpět k Muskovi. Podle jeho bratra Kimbala Muska přečetl Elon v období svého dospívání až dvě knihy denně. To znamená, že zatímco ty přečteš jednu knihu za měsíc, on by jich měl přečtených šedesát.

zdroj: Asa Mathias

Musk četl opravdu všechno. Sci-fi, biografie vědců, knihy o programování, filozofické knihy … A čím byl starší, tím se jeho čtenářské zájmy ještě více rozšiřovaly. Začal se zajímat i o fyziku, technologie, inženýrství či byznys. Díky své mimořádné touze po znalostech se dokázal naučit o věcech, o kterých by se jinak ve škole nikdy nedozvěděl.

Elon Musk však na rozdíl od běžných čtenářů vyniká v ještě jedné věci – dokáže propojovat poznatky z různých odvětví a aplikovat to, co se naučil z knih, do reálného světa.

Muskova ráda, jak správně postupovat při učení, zní: ,,Je důležité představit si znalosti jako sémantický strom – ujistěte se, že rozumíte základním principům, tedy kmeni a velkým větvím předtím, než se ponoříte do listů – detailů.“

Takže už je jasné, jak se Elon Musk stal světově uznávaným expertem na různé oblasti. Musk je možná jedinečný, ale jeho schopnosti nejsou magické.

zdroj článku:  medium.com 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]