0

sdílení

Už i v autě můžeš dýchat zdravý vzduch. Xiaomi připravilo přenosnou čističku vzduchu do aut s příjemnou cenou

Juraj Vašek / 28. prosince 2016 / Zajímavosti

O problémech s nedostatkem čerstvého vzduchu v Číně se již zabývá i Xiaomi. Už dříve totiž představilo 3 úspěšné generace čističek vzduchu do domácností, které se těší výborným prodejům. Nyní přichází na řadu péče o vzduch v automobilech a jiných malých prostorech.

 

Příchod nového produktu Xiaomi nenápadně avizovalo zveřejněním teaseru na sociální síti před 6 dny. Jednalo se o fotografii staršího modelu čističky vzduchu pro domácnosti zapojené v nějakém prostředku městské hromadné dopravy. Z fotografie je dost zřejmé, že se nejedná právě o nejpohodlnější řešení. Pár dní po tom gigant představil finální produkt, který zítra vstoupí do prodeje. Jde o přenosnou čističku vzduchu do auta. Nový Mi Car Air Purifier zachovává jednotný designový koncept svých slavných předchůdců.

Xiao-car-air-purifierzdroj fotografie: Gizmochina

Je to malá obdélníková krabička, která je stavěna na připevnění popruhy o opěradlo. Menší prostory auta nevyžadují sací výkon čističek vzduchu pro domácnosti, čímž došlo i k výraznějšímu snížení hlučnosti. Novinka za 1 hodinu vyprodukuje 60 metrů krychlových čistého vzduchu. Pro srovnání, nejvýkonnější čistička vzduchu do domácnosti od Xiaomi vyčistí až 500 metrů krychlových vzduchu. Možná to vypadá jako pokles, ale v praxi dokáže přefiltrovat veškerý vzduch v autě už za 3 minuty.

Xiao-car-air-purifier-2zdroj fotografie: Gizmochina

Výkon a stav kvality vzduchu je tradičně možné ovládat pomocí smartphonu přes aplikaci Mi Home. Celková cena produktu se vyšplhala na příjemných 449 juanů, což je v přepočtu 1650 Kč. Začátek prodeje v Číně je naplánován už na dnešek, tedy 27. prosince.

Xiao-car-air-purifier-3zdroj fotografie: Gizmochina
zdroj: fonyzciny.startitup.sk , zdroj titulní foto: Gizmochina
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]