Ústecký Den D vybere nejlepší začínající podnikatele

Zuzana Kotuliaková / 4. května 2017 / Z Česka

zdroj: archív ICUK

Originální dobíjení dronů, inovace produktů s využitím internetu věcí, moderní Priesnitzův zábal anebo třeba nový typ nanotextílie pro ochranné obleky. Takové jsou nové podnikatelské nápady začínajících firem, které se ve středu 10. května od 19.00 v Činoherním studiu utkají o přízeň odborné poroty, investorů a diváků na akci s názvem Startup Go Grill.

Akce, kterou pořádá Inovační centrum Ústeckého kraje (ICUK), připomene populární televizní pořad Den D, v němž se podnikatelé snažili získat od investorů peníze. Devět přihlášených firem bude mít totiž na Startup Go Grill pouze 5 minut na to, aby přesvědčili porotu a diváky, že právě jejich firma je nejlepší a stojí za další investici.

Pro tři nejlepší startupy máme připravené ceny v podobě služeb pro rozvoj podnikání v hodnotě až 20 000 Kč. Vyhlásíme ale taky cenu diváků, a třeba se firmám podaří oslovit svého investora,“ říká manažer inkubačního programu Inovačního centra Ústeckého kraje Radek Miškovský.

foto: archív ICUK

Přihlášené začínající firmy (startupy) prošly inkubačním vzdělávacím programem pro začínající firmy Startup Go od Inovačního centra Ústeckého kraje. Zde dostaly několikaměsíční „nalejvárnu“ informací a rady zkušených, které jejich podnikání mělo posunout dále. Na konci podnikatelského inkubátoru je právě čeká závěrečná prezentace vypilovaných podnikatelských záměrů a „grilovačka“ před odbornou porotou a veřejností.

„Nebudeme ale ´grilovat´ jen firmy před porotou. Na diváky čekají i gastronomické dobroty i doprovodný hudební program,“ zve na akci Radek Miškovský z ICUK, které závěrečnou „grilovačku“ začínajících firem pořádá již podruhé.

Večer Startup Go Grill je pro veřejnost zdarma, je však třeba se registrovat na webu Inovačního centra Ústeckého kraje (www.icuk.cz).

 

 

 

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]