0

sdílení

Ukliď svůj život, odstraň z něj těchto 5 věcí a buď šťastnější

Henrieta Balázsová / 20. února 2017 / Tools a Produktivita

Po celý svůj život sbíráme nějaké zkušenosti, věci, myšlenky. Proto je občas potřeba uklidit si jak svou domácnost, tak svou mysl. Při uklízení obou se přitom můžeš zbavit jistých věcí, které ti již nepřinášejí žádný užitek a jsou ti jen na obtíž. Budeš příjemně překvapen, jak tě osvobození se od nich dokáže udělat šťastnějším člověkem.

 

# 1: Zbav se oblečení, které již nepotřebuješ

Máš někdy pocit, že máš víc oblečení, než bys potřeboval? Pokud ho nevyužíváš a jen ti visí ve skříni, zbav se ho – bez ohledu na to, jaká byla jeho cena. Použij přitom pravidlo jednoho roku – pokud jsi na sobě nějaký kus oblečení neměl déle než jeden rok, nadešel čas rozloučit se s ním. Spoj příjemné s užitečným a vytříděné oblečení v dobrém stavu daruj někomu, komu ještě udělá radost.

# 2: Přeruš kontakty s toxickými lidmi

Ty víš, kteří to jsou, i když to někdy možná nechceš vidět. Mohou to být lidé, kteří z tebe během několika minut dokáží vysát veškerou energii. Také to mohou být „přátelé“, kteří při tobě stojí jen tehdy, když se ti daří, ale když potřebuješ jejich pomoc, otočí se zády. Falešní a neupřímní lidé také nepatří do okruhu, se kterým bys měl pěstovat své vztahy. Přerušit s někým kontakty není jednoduché, ale pokud to dokážeš, sám sobě za to poděkuješ.

Zdroj: pexels.com

# 3: Vyhýbej se nezdravému jídlu

Jídlo je tvým palivem a tvé tělo je přesně v takovém stavu, jak ho „krmíš“. Pokud se stravuješ nezdravým jídlem, nemůžeš očekávat, že budeš plný síly, optimismu a energie. Tělo totiž musí zpracovat všechny konzervační látky a chemikálie, které do něj formou jídla dostaneme. A protože pocit štěstí se zdravím souvisí velmi úzce, opravdu přemýšlej nad tím, jaké menu si dopřeješ.

# 4: Zbav se všech nevyřešených záležitostí

Nevyřešené věci, ať už osobní nebo pracovní, jsou jedním z největších postrachů každého, kdo chce být šťastný. Záležitosti s otevřeným koncem tě budou neustále strašit a obírat o energii tím, že na ně neustále budeš myslet. Tyto myšlenky jsou psychickými bloky, které bys měl ze svého života okamžitě odstranit. Pokud je v tvých silách něco vyřešit nebo dokončit – udělej to co nejdříve. Pokud to v tvých silách není, prostě to nech jít – s vědomím, že to nestojí za to.

Zdroj: pexels.com

# 5: Odstraň ze svého života všechny nepotřebné věci

Vyčleň si několik dní na skutečně „generální úklid“ a vyhoď ze svého příbytku vše, co už nikdy nebudeš potřebovat. U některých věcí to může být těžké, ale pokud k nim nemáš vybudovaný nějaký extrémní citový vztah a nepoužíváš je, opravdu se s nimi rozluč. Udělej si pořádek i ve všech papírech, stohy starých dokumentů, které už nikdy nebudeš potřebovat, tě jen obírají o energii při hledání potřebných věcí. Pokud to dokážeš, vpustíš do svého obydlí a do své mysli vlnu pozitivní energie.

Zdroj: lifehack.org
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]