Ukládáš soubory na plochu? „Tak jo,“ říká Datawall. Zkus to ale online s novou službou!

Darja Jochimová / 16. března 2017 / Z Česka

zdroj: http://applewallpapers.pl

Děláme to všichni. Nebo jsme to dřív dělali a teď nám to chybí. Ukládání souborů na plochu je zvyk starší než sám Internet. Se službou Datawall se ale vrací do módy. Jediný rozdíl je, že svoji plochu máš „v Internetu“. A navíc ploch máš tolik ploch, kolik potřebuješ.

Vlastně to už nemůže být jednodušší. Otevřeš web, žádná instalace, žádná registrace, jen přetáhneš soubory ze svého počítače a jsou tam. Přesně tam, kde potřebuješ, s náhledy a názvy jako na normální ploše. Datawall ti sama vybere pozadí, které si ale můžeš snadno změnit. Vybereš si buď některou z umělecky laděných fotografií, anebo si nahraješ něco vlastního, klidně i brand firmy nebo fotku tvého psa. Protože na tom, jak vypadají data, která sdílíš, prostě záleží.

1.Firemni-prezentace

 

 

 

foto: archiv Datawall

Na svou plochu můžeš snadno přizvat kohokoliv. Zašleš mu email přímo z Datawall, nebo zkopíruješ link a ten pošleš třeba přes Skype, anebo sdílíš klasicky přes Facebook. Sám si přitom určíš, zda má pozvaný právo jen prohlížet a stahovat, anebo může na tvou zeď i nahrávat, měnit ji a třeba i komentovat její obsah.

To všechno se děje doslova ihned. Tvůj kolega soubor vidí ještě předtím, než se celý nahraje. A může ho i začít hned stahovat.  Takže tvoje „internetová plocha“ je opravdu online.

Každá služba má ale své limity. Datawall se zatím tváří, že je neomezená. Rychlost nijak nebrzdí a maximální velikost nahraných dat je taková, že se jí běžný uživatel ani nepřiblíží. Sami autoři ale přiznávají, že limity budou postupně zavádět a některé služby i zpoplatní. Pro běžné potřeby by ale Datawall měla zůstat zdarma navždy.

2.Svatebni-fotograf

 

foto: archiv Datawall

Co Datawall opravdu hodně postrádá, to je nabídka prémiových služeb pro registrované uživatele. Zejména chybí přehled všech mých zdí, neomezená doba uložení a přihlašování přes Facebook nebo Gmail. O nativní aplikaci pro mobilní telefony ani nemluvě. Na druhou stranu autoři o těchto mezerách vědí a sami k tomu říkají: „Nemá cenu čekat, až bude Datawall dokonalá. Máme v hlavě určitou vizi, jak bychom sami chtěli data sdílet a pracovat s nimi. Všechno, co děláme, vychází z našich vlastních potřeb. Zajímá nás, jestli to má někdo stejně. A jestli ano, to se pozná už i s tím základem, který máme hotový teď. Co přidáme dál, o tom můžete rozhodovat spolu s námi.“

Už dlouhou dobu se říká, že služba, která neusnadňuje stahování porna z Internetu, je odsouzena k zániku. Datawall tohle umí. Ale možná je škoda nezkusit ji použít i na docela obyčejné věci.

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]