0

sdílení

Uber vjel s taxíky do bran Brna

/ 1. února 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: archív Uberu

Konečně se dočkali i Brňané své levné “taxi” služby. Po Praze se kalifornská společnost Uber rozhodla vstoupit na trh i do moravské metropole v rámci České republiky. Brno se tak zařadilo bok po boku s Prahou a Bratislavou ve svém nejbližším okolí. Původní plán zněl vstoupit na trh už koncem roku 2016, ale oficiálně se podařilo doslova vjet na trh taxi služeb města Brna až nyní.

Projeď se do práce taxíkem

Žiješ v Brně, studuješ zde či jen se potřebuješ dostat do práce a tvé auto zrovna stávkuje? Pak od února 2017 můžeš využít jízdu s taxikářem amatérem přes aplikaci Uber.

Jak to celé funguje? Stáhneš si jednoduchou aplikaci Uber do svého mobilu, přes kterou si jízdu objednáš. Všem registrovaným řidičům-taxikářům se po tvé žádosti rozbliká telefon s novou nabídkou. Mají 15 vteřin na to, aby se rozhodli tvoji nabídku přijmout. Díky označení tvé polohy a navigace se řidič rozjede přímo za tebou.

Cenu jízdného si stanovuje sama aplikace Uberu. Peníze se tak automaticky strhávají přímo z tvé zákaznické karty.

File illustration picture showing the logo of car-sharing service app Uber on a smartphone next to the picture of an official German taxi signFoto: archív Uberu

Staň se taxi-řidičem

Všichni registrování řidiči Uberu využívají svá vlastní auta. Řidičem se tak může stát vlastně každý z nás, kdo vlastní řidičský průkaz. Není potřeba vyřizovat žádnou taxikářkou licenci. Prvotní myšlenka Uberu byla možnost řidičů si přivydělat k jejich hlavní práci, možnost sdílet společnou jízdu po městě s někým. Otázkou je, zda někteří z amatérských taxikářů nemají svoje ježdění pod Uber jako svoji hlavní pracovní činnost.

Proto se taky hovoří o kontroverznosti a legálnosti celého projektu Uber. Profesionální taxikáři s licencí se nedívají na vstup Uberu do dalšího českého města s nadšením.

I přes některé negativní ohlasy se Uber stává fenoménem, který se rozvíjí a získává silné sponzory. Jmenujme například fond ze Saúdské Arábie, který zainvestoval službu částkou až přes 80 miliard korun.

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]