0

sdílení

Tyto solární nabíječky udrží tvá zařízení během cest vždy nabitá

/ 6. října 2016 / Zajímavosti

Camping a turistika se za poslední roky dramaticky změnily. Pokud jsi vášnivý dobrodruh a během svých cest se nechceš vzdát svých elektronických zařízení, tyto solární nabíječky by tě mohly oslovit. Jsou totiž velmi praktické a některé stojí jenom pár stovek. 

 

Technologie se s postupem doby neustále mění a mnoho zařízení dostala menší rozměr a snáze se používají. V tomto článku se můžeš podívat na trojici solárních nabíječek, která ti na tvé outdoorové výpravě budou k užitku. Zapomeň tedy na současný zvyk, kdy si před výletem nabiješ svůj mobilní telefon nebo jiné zařízení do plna, následně je vypneš a použiješ až v případě potřeby.  A pokud si již nyní říkáš, že ne vždy výletuješ na přímém slunci, tak věz, že tato zařízení jsou tak vyspělá, že potřebují minimum slunečního záření.

jungle

 

Solární batoh

Tohle je jeden z nejjednodušších způsobů, jak mít svá elektronická zařízení stále nabitá. Batoh je lehký a jelikož v něm budeš mít své obvyklé turistické zásoby, budeš mít batoh stále při sobě, tudíž zůstaneš po celý den ve spojení. Dle výrobce je solární batoh ideální volbou v případě, že s sebou cestovatel nese větší množství elektronických zařízení jako jsou mobilní telefony, tablety a jiné. Na Amazonu si lze batoh koupit za necelých 1100 korun.

217884_max

 

 

Vodotěsná solární nabíječka

Pokud hledáš něco menšího a chceš mít svůj mobilní telefon stále nabitý, pak si můžeš koupit zmenšenou verzi, kterou si na svůj batoh, opasek nebo jiná místa upevníš prostřednictvím sponky. Nabíječka je zcela vodotěsná a její porty jsou chráněny kryty. Vydatných dešťů se tedy obávat nemusíš. Navíc je nárazuvzdorná a v případě potřeby ji lze použít jako silnou svítilnu. Na Amazonu stojí necelých 500 korun.

217886_max

 

Solární rozkládací panel

Pokud jsi skutečně náročný cestovatel, který má u sebe několik elektronických zařízení a přístrojů, solární rozkládací 60 wattový panel je pro tebe ideálním řešením. Panel je maximálně skladný a váží necelý 1 kilogram. Dle svého zpracování se hodí spíše na použití někde v kempu, kde panel rozložíš a necháš svoje zařízení nabíjet. Panel disponuje dvěma vstupy, takže lze nabíjet dvě zařízení najednou. Na Amazonu si tento solární panel můžeš pořídit za částku pohybující se kolem 16 tisíc korun.

217887_max

 

zdroj informací a fotografií v článku: infobarrel.com, zdroj úvodního obrázku: plus.google.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]