Tyto 3 kroky ti stačí na osvojení si jakéhokoliv nového zvyku

Henrieta Balázsová / 8. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Říká se, že nejtěžší je začít. Udělat jakýkoliv první krok je však zároveň i nejdůležitější. Určitě máš také nějaký svůj velký sen, který bys chtěl uskutečnit. Když má však přijít jeho realizace, začínáš pociťovat sklíčenost, protože nevíš, jak svého cíle dosáhnou. Pokud dodržíš tyto 3 kroky, tvá cesta bude mnohem jednodušší.

1. Začni v malém

Nejdůležitější je převzít iniciativu a začít. Zázraky se nestanou přes noc (někdy možná ano, ale určitě se na ně nespoléhej), proto pouvažuj, co by mělo být zcela prvním krokem, který by tě ke tvému ​​snu posunul o krůček blíž.

Každý velký počin je sledem malých, za sebou jdoucích maličkostí. Nesnaž se proto začít ve velkém a nedělej ve svém životě příliš radikální změny hned ze začátku. Začni něčím, co můžeš udělat už dnes. Na tento svůj první krok následně „nabaluj“ další a další rozhodnutí a činy.

Zdroj: pexels.com

2. Bez rutiny to nepůjde

Možná tě to nepotěší, ale součástí i té nejkreativnější práce je jistý druh rutiny. Ta je také nezbytná především na začátku tvé velké cesty za svými sny a cíli.

Nebude to jinak ani tehdy, když si chceš osvojit nějaký nový zvyk. Uveďme si příklad na čtení. Řekněme, že by sis chtěl z četby vypěstovat zvyk, kterému se budeš věnovat každý den. Abys to dokázal, vyhraď mu ve svém rozvrhu nejprve menší prostor – například 20 minut denně. To přece zvládneš. Stanov si, že po dobu jednoho měsíce se budeš svému novému zvyku věnovat po dobu dvaceti minut denně. Pokud to zvládneš, další měsíc můžeš zkusit 30 nebo 45 minut.

Cílem tohoto kroku je to, aby ses nevzdal, když se ti prostě například číst nebo cvičit nebude chtít. Rutina si totiž vždy vyžaduje i jistou míru sebezapření.

3. Buď připraven na selhání

Téměř každý z nás má přirozený strach z neúspěchu. Každý chce být přece na své cestě úspěšný. To však nepůjde. Ať se rozhodneš pro cokoliv, selhání se jednou určitě dostaví.

V prvních dnech to možná nepůjde podle tvých představ. Možná zjistíš, že cvičení tě nebaví. Možná cokoliv, co napíšeš, poputuje přímo do koše. Neber to však jako své pochybení, ber to jako cestu. Zdokonalování se je přece nezbytnou součástí každého úspěchu a každého osvojení si nějakého nového zvyku.

Zdroj: everydaypowerblog.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]