0

sdílení

Ty nejlepší knihy na večerní čtení

Martina Horváthová / 28. února 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: favim.com

Zpříjemni si večer dobrou knihou. Sestavili jsme seznam šesti, které doporučujeme nejen my, ale i lídři po celém světě. 

 

Nate Silver: The Signal and the Noise: Why so many Predictions fail-but some do not

Autor zkoumá svět predikcí. Množství předpovědí selže kvůli společnosti, protože většina z nás má nízkou schopnost porozumění problematice pravděpodobnosti a proměnlivosti. Pokud zlepšíme porozumění proměnlivosti, predikce se také zlepší. Je tu však jeden paradox: čím více skromnosti projevíme ve schopnosti udělat předpověď, tím úspěšnější můžeme být v plánování budoucnosti. Silver navštívil ty nejúspěšnější lidi, kteří vytvářejí předpovědi z oblastí od hurikánů po baseball, od pokerových stolů k burzám. Vysvětluje a vyhodnocuje, jak lidé uvažují a co se skrývá za jejich úspěchy. Jsou opravdu tak dobří nebo mají pouze štěstí? Vše od zdraví přes globální ekonomiku až po boj proti terorismu závisí na kvalitě našich předpovědí.

24book-superjumbo
foto: nytimes.com

Martin Gilbert – Churchill – Život

Je nemožné pochopit 2. světovou válku bez pochopení Winstona Churchilla, britského premiéra, který byl jedním z největších státníků, jakého národ kdy poznal. Tato dlouhá, 912 stránková biografie, je pouze výňatek z jeho života. Autorovi trvala neuvěřitelných 25 let. Mluví o Churchillovo životě, upozorňuje nejen na jeho činy v průběhu 2. světové války, ale také na jeho víru v technologie. Ukázal svou nepřekonatelnou odvahu během nejtemnějších chvil země. Tento autentický životopis nabízí čtenáři utvoření vlastního, vyrovnanějšího názoru.

276718_img-20160722-0013
foto: dantikvariat.cz

Leigh Stringer – The Healthy Workplace

Mnohé velké společnosti investují nemalé peníze do zaměstnaneckých wellness programů, které pomáhají pracovníkům udržovat zdravý životní styl a snižují náklady na zdravotní pojištění. Většina takových firem zjistila, že mít zdravé zaměstnance znamená mít zdravý firemní základ. Autor a expert na udržitelnost Leigh Stringer vysvětluje, proč jsou tyto programy dobré pro firmy a jejich zaměstnance a mluví o tom, jak tyto programy naplánovat, zorganizovat a dodržovat. Kniha je vhodná jak pro velké, tak i pro malé firmy.

Adobe Photoshop PDF
foto: leighstringer.com

Henry Kissinger – Uspořádání světa

Autor nabízí hlubokou meditaci ke kořenům mezinárodní harmonie a globální poruchy. Na základě jeho zkušeností jako jednoho z nejvýznamnějších státníků moderní doby, radí prezidentům cestujícím po světě, pozoruje a formuje politické události posledních desetiletí. Kissinger odhaluje svou analýzu pro jednadvacáté století: jak vybudovat společný mezinárodní řád ve světě rozdílných historických vyhlídek, násilných konfliktů, množících se technologií a ideologického extremismu

world-order
foto: lareviewofbooks.org

Melvin Oliver, Thomas Saphir – Black Wealth, White Wealth: A new perspective of racial Inequality

Kniha z roku 1995 demonstruje, jak analýza soukromého bohatství odkrývá příběh o rasách v Americe. Při zkoumání, jak jsou tvořena, rozšiřovány a konzervována aktiva, odhaluje hlubokou ekonomickou propast mezi černými a bílými lidmi. Mapuje měnící se strukturu nerovnosti po mnoho generací, zkoumá, jak a proč mělo mnoho černochů problém hromadit bohatství a najít příležitosti pro lepší život. V některých detailech jsou však autoři neprůkazní, ale poselství této knihy si určitě zaslouží být vyslechnuto a široce diskutováno.

black-wealth-white-wealth-a-new-perspective-on-racial-Inequality
foto: businessinsider.com

Amy Morin – 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají

Autorka se zaměřuje na koncepci duševní síly, jak psychicky silní lidé zabraňují negativnímu chování, jako je například sebelítost, zazlívání úspěchů druhým nebo lpění na minulosti. Namísto toho se tito lidé zaměřují na pozitiva, která jim pomohou překonat výzvy a stát se co nejlepšími. V každé kapitole uvádí příběhy ze své praxe psychoterapeutky a ukazuje, jaké změny nastanou ve tvém životě, když staré návyky vyměníš  za nové. _vyr_263257-3dw

foto: eastonebook.com
Zdroj: businessinsider.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]