Toto moderní kolo se ti vejde i do batohu

Timotej Vančo / 2. června 2017 / Zajímavosti

Nebaví tě cestovat během těchto horkých dní do práce autem a kolo je pomalé? Přichází řešení v podobě jízdního kola, které tě kamkoliv doveze velmi rychle.

Zapomeň na tradiční jízdní kola nebo skateboardy – budoucnost zelené dopravy patří Smacircle S1. Neuvěřitelně kompaktnímu a lehkému kolu s elektromotorem, které můžeš složit a přenášet v batohu.

foto: indiegogo.com

Představen světu byl prostřednictvím kampaně Indiegogo. Vynález překročil svůj startovací cíl o 281 % a není těžké pochopit proč. Elektrokolo S1 se skládá z uhlíkových vláken, dá se složit v pěti jednoduchých krocích. Dokáže jet rychlostí až 20 km/h. Navíc, i když váží jen 7 kg, elektrokolo dokáže uvézt až 100 kg.

foto: indiegogo.com

Podle tvůrců modelu Smacircle S1 je jejich dopravní prostředek vytvořen kvalitním ergonomickým designem a dokáže se složit na velikost 50 cm. S motorem s výkonem 240 W dokáže jezdit bez potřeby šlapání. Elektrokolo dokáže na jedno nabití ujet vzdálenost skoro 20 km. Je schopno se nabíjet z běžné „domácí“ zásuvky a po 2 a půl hodinách je schopeno uskutečnit další dlouhou jízdu.

foto: indiegogo.com

Vynález je právně způsobilý a poskytuje přední i boční světla, aby byl „řidič“ viditelný pro vozidla, chodce a ostatních cyklisty na silnici. Aby se zabránilo nehodám, elektrokolo dokáže pomocí elektrických brzd rychle zastavit.

foto: indiegogo.com

S1 se automaticky synchronizuje s tvým smartphonem a pomocí aplikace ho můžeš odemknout. Tato funkce zabraňuje tomu, aby byl dopravní prostředek odcizen, protože se motor deaktivuje, dokud původní majitel neodemkne elektrokolo pomocí aplikace.

foto: indiegogo.com

Mezi další funkce aplikace patří možnost přizpůsobení intenzity světla, prohlédnutí projetých tras, monitorování rychlostí a životnost baterie. Jakmile je v pohybu, uživatel může připojit svůj telefon k řidítkům a také použít možnost nabíjení přes USB.

foto: indiegogo.com

Počáteční cíl crowdfunding byl stanoven na 30 000 dolarů – projekt však překročil svůj cíl o 281 % za neuvěřitelných pět dní. Podle zakladatelů se další kampaň zaměřená na crowdfunding pokusí dosáhnout 300 000 dolarů a jejich cíl bude poslat elektrokolo nové generace hned do sériové výroby. Počáteční cena pro elektrokolo je 1,499 dolarů.

Zdroj článku: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]